БУДЬТЕ ПИЛЬНІ: ВІРУСНА АТАКА НА КОРПОРАТИВНИЙ СЕКТОР

21 Травня 2017

ДО УВАГИ КОРИСТУВАЧІВ!
АЦСК "УКРАЇНА" ЗАПУСКАЄ АВТОМАТИЧНЕ ОНОВЛЕННЯ ЕЦП У M.E.DOC
У мережі з'явився вірус XData Ransomware. Вірус спрямований на корпоративний сектор і діє за схемою WannaCry – шифрує файли на комп'ютері з метою отримання викупу за повернення оригінальних файлів.

Інформація про вірус почала з'являтися в мережі з 18.05.2017р., наступного дня після виходу оновлення програми «M.E.Doc» – саме тоді, коли бухгалтери України встановлювали останнє оновлення. Як результат, у користувачів, які заразилися вірусом XData, також була пошкоджена програма «M.E.Doc». Цей збіг міг послужити приводом для проведення асоціації між вірусом та програмою. Подібні висновки – однозначно помилкові, адже розробник «M.E.Doc», як відповідальний постачальник програмного продукту, стежить за безпекою і чистотою власного коду. Для цього нами були укладені договори з великими антивірусними компаніями для надання виконуваних бінарних файлів на аналіз та підтвердження їхньої безпеки. Це означає, що перед випуском кожного оновлення «M.E.Doc» передає в антивірусні компанії свої файли для аналізу.

Переконатися в цьому може кожен користувач. За допомогою www.virustotal.com можна перевірити, як ті чи інші антивірусні програми реагують на оновлення. Хеш-коди всіх оновлень знаходяться в прямому доступі на сайті програми.

Розробник «M.E.Doc» закликає Вас бути уважними та обережними: не завантажувати файли з сумнівних джерел, не відкривати електронні листи із невідомих адрес, використовувати ліцензійне програмне забезпечення і регулярно проводити оновлення антивірусних програм!

ДО УВАГИ КОРИСТУВАЧІВ!
АЦСК "УКРАЇНА" ЗАПУСКАЄ АВТОМАТИЧНЕ ОНОВЛЕННЯ ЕЦП У M.E.DOC