Що очікувати в новому році від електронного уряду?

16 Листопада 2020

Карантинні виплати на дітей для ФОП пропонують повернути
Мінфін планує поєднати звітність для єдинніків

З оновленням складу Кабміну і створенням Міністерства цифрової трансформації, було створено багато нових продуктів, які спрощують спілкування держави з громадянами. Одним з найбільш яскравих є Дія – додаток, в якому зберігаються всі документи громадянина України. Цей додаток здатен замінити паперові й пластикові документи в найближчому майбутньому. Але потенціал все ще дуже великий і в найближчий час нас очікує ще багато нововведень. Ось, що нам вже відомо.

В стадії бета-тестування вже знаходиться сервіс Е-малятко, який дозволяє реєструвати новонароджених дітей і отримувати всю інформацію про лікарів, щеплення, центри соціальної допомоги. Також сервіс ID-14 – який дозволяє реєструвати перший паспорт в 14 років і отримувати ідентифікаційний код онлайн, без відвідування податкової.

На ранніх стадіях розробки знаходяться сервіси Е-резидентство, Е-ліцензії та Е-акциз – вони дозволять подавати документи на отримання громадянства, ліцензій на різноманітні види діяльності і отримання дозволу продажу підакцизних товарів відповідно.

На осінь 2020 року, податкова вже надає багато послуг. Електронне подання звітності в податкову по всій Україні – лише одна з них, а всього – 126 різноманітних послуг можливо провести в онлайні, не відвідуючи місцеве відділення ДПС. Єдине, що вам потрібно – оформити електронний підпис.

Багато послуг, які податкова впроваджувала з нуля, були непрацездатні перші півроку-рік. Можливо, така ж доля очікує і нові послуги. Але будемо сподіватись, що в підсумку ми отримаємо якісні зручні сервіси, які дуже спростять життя підприємцям.

Карантинні виплати на дітей для ФОП пропонують повернути
Мінфін планує поєднати звітність для єдинніків