Чим будуть корисні електронні лікарняні?

05 Квітня 2021

Графік роботи на травневі свята
Рада підтримала законопроект про нові виплати ФОП

Минулого тижня Верховна Рада затвердила законопроект щодо впровадження електронних лікарняних. Деякий час вони створюватимуться поряд зі звичайними паперовими лікарняними, але мета – протестувати систему й до кінця року повністю відмовитись від паперового рудімента.

Планується також, що електронний лікарняний буде інтегровано в електронну систему охорони здоров'я – тому його створення ініціювало Міністерство охорони здоров'я спільно з НСЗУ, Мінсоцполітики, Фондом соціального страхування України, Пенсійним фондом України та Мінцифри. Створення такої системи повинно прибрати зловживання в обігу лікарняних листків – тобто, прибрати можливість їх підробки; забезпечити неможливість відкриття лікарняних листків заднім числом й операвтино вести контроль видачи та продовження лікарняних листків з боку медичних установ – як державних, так і приватних.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов висловився відносно е-лікарняних наступним чином: “Запуск е-лікарняних дозволить мінімізувати корупційні ризики видачі необгрунтованих лікарняних та прискорить отримання страхових виплат громадянами.”

Тобто, схема з переведенням лікарняних в електронну площину допоможе як працівникам – швидше отримувати виплати, контролювати власні лікарняні так і роботодавцям – зменшуючи ймовірність підробки документів з боку співробітників.

Підпишіться на наші сторінки у Facebook та Instagram, аби не пропустити актуальні новини.

Графік роботи на травневі свята
Рада підтримала законопроект про нові виплати ФОП