Чим будуть корисні електронні лікарняні?

05 Квітня 2021

Оновлення програми до версії 11.02.035
Нульове декларування для фізосіб - вже у цьому році

Минулого тижня Верховна Рада затвердила законопроект щодо впровадження електронних лікарняних. Деякий час вони створюватимуться поряд зі звичайними паперовими лікарняними, але мета – протестувати систему й до кінця року повністю відмовитись від паперового рудімента.

Планується також, що електронний лікарняний буде інтегровано в електронну систему охорони здоров'я – тому його створення ініціювало Міністерство охорони здоров'я спільно з НСЗУ, Мінсоцполітики, Фондом соціального страхування України, Пенсійним фондом України та Мінцифри. Створення такої системи повинно прибрати зловживання в обігу лікарняних листків – тобто, прибрати можливість їх підробки; забезпечити неможливість відкриття лікарняних листків заднім числом й операвтино вести контроль видачи та продовження лікарняних листків з боку медичних установ – як державних, так і приватних.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов висловився відносно е-лікарняних наступним чином: “Запуск е-лікарняних дозволить мінімізувати корупційні ризики видачі необгрунтованих лікарняних та прискорить отримання страхових виплат громадянами.”

Тобто, схема з переведенням лікарняних в електронну площину допоможе як працівникам – швидше отримувати виплати, контролювати власні лікарняні так і роботодавцям – зменшуючи ймовірність підробки документів з боку співробітників.

Підпишіться на наші сторінки у Facebook та Instagram, аби не пропустити актуальні новини.

Оновлення програми до версії 11.02.035
Нульове декларування для фізосіб - вже у цьому році