Що таке реєстр податкових накладних в Медок?

01 Липня 2021

Оновлення програми до версії 11.02.043
Розрахунки коригування в Медок: інструкція

ЄРПН, згідно Податкового кодексу України – це реєстр, в якому містяться всі відомості щодо податкових накладних та розрахунків коригувань з бюджетом.

Ведеться він центральним органом Державної Податкової Служби в електронному вигляді й базується на даних, які надають платники ПДВ в електронних звітностях.

Тобто, це загальна база по всіх звітах від платників ПДВ, доступ до якої має як ДПС, так і пересічний користувач після відправки й затвердженя запиту.

Реєстрація податкових накладних в Медок

Реєстрація податкових накладних в єдиному реєстрі за допомогою Медок – надзвичайно зручна функція. Вона дозволяє здійснювати всі операції обілку в одній програмі і в найкоротші терміни.

Всі дані по обсягу і всіх транзакціях вносяться в Медок одразу як вони з’являються – звіт формується в автоматичному режимі та дозволяє вносити в нього правки перед відправкою – за необхідності.

По-перше слід розібратися як створити в Медок реєстр податкових накладних. Варіантів для звершення цього дійства – два.

Перший варіант

Ви можете імпортувати реєстр з іншої облікової системи, якщо раніше не вели облік у Медок або використовуєте його з іншою метою.

Для імпорту – вам попередньо потрібно експортувати файл у вірному розширенні – XML или DBF.

Для початку заходимо в меню Облік ПДВ, обираємо розділ Реєстр виданих та отриманих податкових накладних, обираємо в лівому куті пункт

– Файл

– Імпорт

– Імпорт звітів

Що таке реєстр податкових накладних в Медок? — Фото 1

Вказуємо шлях до потрібного файлу на вашому робочому комп’ютері у форматі xml або

– Файл

– Імпорт

– Імпорт реєстру з DBF/ТХТ

Що таке реєстр податкових накладних в Медок? — Фото 2

У віні, що з’явилося, обираємо файл з цим розширенням. Після завантаження – перевіряємо файл у програмі.

Що таке реєстр податкових накладних в Медок? — Фото 3

Якщо нічого не відображається – можливо, ви невірно вказали період для відображення.

Второй вариант

Дрцгий варіант цікавіше – зараз ми розберемося у функціоналі Медок – як створити реєстр з ваших податкових накладних безпосередньо в програмі.

Для цього потрібно зайти в розділ Облік ПДВ – Реєстр виданих та отриманих податкових накладних.

Що таке реєстр податкових накладних в Медок? — Фото 4

Якшо ви раніше вже завантажили свої накладні за схемою, описаною в пункті 1 або ж вносили самостійно дані – для миттєвої відправки на процедуру реєстрації в ЄДР, обміну з контрагентами або ж це накладні, надіслані вашими контрагнетами – то все автоматоично відобразиться в переліку й програма сама запропонує вам сформувати реєстр.

Ви может відмовитися, аби дозавантажити ще потрібні дані, а можете й погодитися і для вас сформується вже готовий реєстр.

Якщо ви плануєте заповнювати й формувати реєстр постійно, що дуже зручно й корисно – то вам варто заповнити довідники контрагентів і номенклатур – це можна зробити, перейшовши у довідник безпосередньо з реєстру або головного меню.

Зараз уточнимо важливий момент. Медок – потужний сервіс, який допомагає спростити роботу бухгалтера, але вкрай важливо перевіряти всі дані перед відправкою будь-якого звіту.

Наприклад, Медок може самостійно заповнити Декларацію та всі додатки – вам залишиться тільки вичитати всі стовпчики й відправити її в податкову, попередньо підписавши КЕП.

Для того, аби це працювало таким чином, потрібно після заповнення реєстру обрати пункт Наступні дії та Створити пакет звітів. Відмічаємо галочками всі потрібні нам звіти й підтверджуємо дію.

Що таке реєстр податкових накладних в Медок? — Фото 5

За будь-якої нестандартної ситуації – коригування податкової накладної або звільнення від сплати податків – важливо вірно заповнювати стовпчик КОД у реєстрі.

У такому випадку жодної плутанини й помилок у звітах не буде.

Як формувати в Медок запит у єдиний реєстр

Запит у єдиний реєстр, про який ми раніше писали, можливо відправити безпосередньо з програми Медок.

Ситуацій, в яких вам може знадобитися виписка з реєстру за ваною юрособою – безліч.

Найчастіша ситуація – слід провести звірку й важливо отримати не архів внутрішніх документів, а саме зареєстрованих у ДПС. У такій ситуації вам слід запитувати реєстр в ДПС і зробити це можливо через інтерфейс Медок.

Сервіс Медок реєстр розташований у модулі Звірка документів з ЄРПН. За його допомогою ви зможете перевіряти не лише себе, а будь-якого із ваших контрагентів.

Що таке реєстр податкових накладних в Медок? — Фото 6

За допомогою модулю відбувається порівняння кількості документів, які зареєстровано на юрособу в ЄРПН і кількість документів у програмі Медок.

Що найприємніше – ви зможете отримати звірку й по контрагентові, який не використовує в своїй роботі Медок. Зокрема, за допомогою модулю легко отримати дані щодо всіх ПН та РК, які виписані постачальником за будь-який період його роботи.

Кроки для здійснення запиту в єдиний реєстр за допомогою Медок

В головному меню, на першому екрані програми, обираємо пункт Довідки державних органів, далі пункт – Інформаційна довідка.

Що таке реєстр податкових накладних в Медок? — Фото 7

У новому вікні обираємо Файл – Створити – Довідку в СЕА ПДВ. Таким чином, ми відправляємо запит на генерацію довідки з єдиного реєстру.

Що таке реєстр податкових накладних в Медок? — Фото 8

У віконці Створити довідку обираємо пункт Запит щодо отримання відомостей з Єдиного реєстру податкових накладних (по форме J/F1301403). Нажимаем ОK.

Що таке реєстр податкових накладних в Медок? — Фото 9

У вікні, що відкрилося – розпочинаємо заповнення Запиту на отримання відомостей з ЄРПН. Варіантів оформлення два – на дату і за списком.

Для отримання витягу на дату потрібно:

• У фільтрах обрати діпазон дат, за який ви бажаєте отримати витяг. Максимальний діапазон – 31 день, мінімальний – 1 день.

• Після натискання на кнопку Оновити інформацію – буде виконано автоматичний перерахунок документів у вашій базі. Перерахунок відбувається за обраним діапазоном дат, що важливо.

Що таке реєстр податкових накладних в Медок? — Фото 10

• У табличці Інформація по звірці ви зможете спостерігати результат звірки – кількість запитів.

Що таке реєстр податкових накладних в Медок? — Фото 11

• Якщо так вийшло, що якісь дані не підвантажилися – то сформуйте новий запит, натиснувши кнопку Відправити запит в ЄРПН.

При заповнення у вас обов’язково мають бути заповнені наступні поля:

1. Заповнено дату, коли сформовані ПН.

2. У типах документів обрано “Отримані”.

3. Стоїть позначка навпроти “Імпорт документу з квитанцією”.

4. Використано особистий ключ для підпису.

Отримання виписки за списком у Медок – кроки:

1. Ставимо позначку павпроти пункта “Отримати файли документів з ЄРПН”.

2. Обираємо варіант “За списком”.

3. Фіксуємо номер документу, який нам потрібен.

4. Обираємо пункт “Імпорт документу з квитанцією”.

5. Відправляємо обов’язково із накладенням особистого ключа.

У відповідь протягом 3 робочих днів (максимальний термін, якщо щось трапилося на серверах, зазвичай все відбувається за хвилини) – надходить витяг з ЄРПН і електронні ПН.

Причому вони автоматично підвантажуються в програму Медок – у Реєстр податкових документів.

Що таке реєстр податкових накладних в Медок? — Фото 12

Якщо ви виконали усі вищенаведені дії, але результат виявився не таким, як ви очікували, то ви зможете звернутися за консультацією до нашої служби підтримки.

Оновлення програми до версії 11.02.043
Розрахунки коригування в Медок: інструкція