РРО
Шпаргалка бухгалтера

Чи потрібен РРО при оплаті через QR код

13 Листопада 2023

Оновлення ПРРО Cashӓlot до версії 01.00.071
Оновлення ПРРО Cashӓlot до версії 01.00.070

QR вже не нова технологія на українському ринку оплати за послуги. Держава регулює роботу QR кодів із 2020 року, Правилами формування та використання QR-коду. Фактично, це матричний код візуалізований у вигляді малюнка, який може зчитати мобільний телефон. Тут може бути зашифроване як посилання, так і алгоритм дії смартфона.

 

Чи потрібен РРО при оплаті через QR код — Фото 1

 

У ритейлі популярним є надання QR коду для оплати за товар – в такому разі після сканування коду, користувач отримує відкритий банківський застосунок із заповненими реквізитами та сумою до оплати. Тут ми і знайдемо відповідь на основне питання – чи потрібно проводити операцію через ПРРО, якщо клієнт оплачує послуги за QR кодом.

Згідно Закону 1591-IX, застосування ПРРО залежить не від форми операції, а від способу або методу отримання коштів підприємцем, компанією за товари або послуги. QR код при цьому виступає методом передачі коштів, який не регулюється РРО. І як результат – необхідності використовувати його немає.

Але є важливий нюанс. Все це актуально лише за умови, що QR код для оплати передає реквізити IBAN – тобто, є переказом на рахунок підприємця, за яким той звітує в податкову. Якщо код веде на оплату через сторонні сервіси, не на банківські картки, а, наприклад, на криптогаманець, така операція має проводитись із використанням ПРРО.

Оновлення ПРРО Cashӓlot до версії 01.00.071
Оновлення ПРРО Cashӓlot до версії 01.00.070