Цифрові паспорти отримають легальний статус

05 Лютого 2021

Сплата онлайн на нашому сайті
Як змінилось подання звітності з ЄСВ з 2021 року

Якщо ви не слідкуєте за політикою, проте все одно мали б помітити важливу тенденцію останніх двох років. Міністерство цифрової транформації – новий орган, що відповідає за цифровізацію наших взаємовідносин з державою – майже зі старту взяв великі оберти й активно працює. В 2021 році такі відносини вже не обмежуються поданням електронної звітності в податкову за допомогою Медок або Соту, але зачіпають і звичайних громадян.

Мова, звичайно ж, про додаток Дія – такий собі агрегатор усіх документів, наявних у громаднина. І якщо ще півроку тому вам навряд чи продали б навіть цигарки за таким цифровим паспортом, що вже там казати про надання його поліції або в податковій, то вчора, 04.02.2021, Верховна Рада затвердила закон, який прирівнює цифрові документи до паперових.

Головне, що зрозуміло з коментаря Михайла Федорова – керівника нового Міністерства – Рада прирівняла цифрові паспорти та закордонні паспорти до звичайних у повному обсязі. Наразі ви можете не лише підтверджувати свою особу за їх допомогою, але й перетинати кордон, отримувати допомогу в лікарнях, надавати їх у будь-яких державних установах та можете не носити з собою пластиковий або паперовий паспорт. Єдине що – при оформленні документів, де вимагають ксерокопію вашого документу – доведеться ще мати його при собі.

Також нагадаємо, що Дія може замінити вам ЕЦП для реєстрації або входу на портали державних послуг. Підписувати документи нею не можна – для цього існують захищені кваліфіковані електронні підписи на Токенах. Але для не-підприємців життя, звичайно ж, дуже спрощується.

Сплата онлайн на нашому сайті
Як змінилось подання звітності з ЄСВ з 2021 року