До 1 березня 2021 року сплячі ФОП можуть списати борги

15 Лютого 2021

26 лютого - останній день для списання боргів з ЄСВ
Сплата онлайн на нашому сайті

Під час карантину багато ФОП перейшли у режим сплячих. Мова як про заклади харчування, так й інші, які не здатні працювати в умовах обмежень. За допомогою програм електронного документообігу можна було здавати нульові звіти, проте податок у вигляді Єдиного соціального внеску ніхто не відміняв – він також накопичувався і його слід було сплачувати.

До 1 березня можна подати заяву про списання такого боргу, якщо ФОП відповідає певним вимогам. Заяву можуть подати фізособи-підприємці, які в період між січнем 2017 року та 1 грудня 2020 року не отримували дохід від діяльності. Не стосується це лише підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування.

Для того аби подати заяву – необхідно до 1 березня 2021 року надати державному реєстраторові за місцем реєстрації заяву в довільній формі. Заява пишеться щодо припинення підприємницької діяльності. Ав податковий орган подається заява про зняття з обліку в якості платника єдиного податку та звітність по єдиному внеску за увесь період – з 01.01.2017 по 01.12.2020 року. Якщо раніше такий звіт було подано за допомогою Медок або СОТА – дублювати інформацію не потрібно.

Варто відзначити, що списання недоїмки йде в повному розмірі – враховуючи штрафи, пені та сам податок. Проте розглядається списання лише на підставі заяви й не відбувається в автоматичному режимі. Так що, якщо ви готові зі свого боку закрити ФОП для того, аби не сплачувати податок і штраф за вказаний період – варто поспішити.

26 лютого - останній день для списання боргів з ЄСВ
Сплата онлайн на нашому сайті