Шпаргалка бухгалтера

Додаткові правила ідентифікації клієнтів для отримання КЕП

08 Серпня 2022

Оновлення програми до версії 11.02.082
Оновлення програми до версії 11.02.081

Шановні користувачі!

В той час, як Збройні сили України дають гідну відсіч рашистським загарбникам на фронті, проявляючи справжнє геройство та мужність, на жаль активізувались і кримінальні елементи. Були виявлені непоодинокі випадки шахрайства під час оформлення КЕП, з наданням підробних документів.

Тому згідно наказу ТОВ “Центр сертифікації ключів “Україна” адміністратори реєстрації у відокремлених пунктах реєстрації з 3 серпня 2022 року здіснюватимуть заходи із додаткової ідентифікації клієнтів.

Відтепер під час оформлення КЕП буде здійснюватись перевірка електронних документів у додатку “Дія”.

Додаткова ідентифікація стосуватиметься виключно керівників юридичних осіб за наступних умов:

  • ​Клієнт має попередні сертифікати і отримує сертифікат на керівника підприємства з тими ж реквізитами (прізвище, ім’я, РНОКПП).
  • Попередній сертифікат керівника підприємства скасований чи заблокований, термін дії його закінчився, або клієнт звертається з одночасним проханням заблокувати (скасувати) попередній чинний сертифікат.

Адміністратор реєстрації за допомогою мобільного застосунку “Дія” на власному пристрої сканує штрих-код або QR-код документа, що посвідчує особу, який є в додатку “Дія” на пристрої клієнта, а саме: ID-картки, закордонного паспорта, чи “єДокумент”, які наявні в додатку “Дія” і містять дані, отримані за допомогою технології BankID.

Додаткові правила ідентифікації клієнтів для отримання КЕП — Фото 1
У випадку відсутності застосунку “Дія” у клієнта або неможливості його використання, адміністратор може провести порівняння зі вже наявними в архіві документами, з використанням фотофіксації. Для цього робиться фото клієнта з його паспортом або іншим документом, що засвідчує особу та окремо скануються документи, які надсилаються співробітнику архіву для порівняння з документами зі справи клієнта. На підставі цього приймається рішення про можливість чи неможливість формування сертифікатів.

Сподіваємось на ваше розуміння щодо запровадження додаткових умов ідентифікації заявників. Тільки разом ми вбережемося від будь-яких шахрайських дій.

Слава Україні! Слава ЗСУ!
Ця та інші новини оперативно в наших каналах Facebook та Instagram. Підпишіться, аби дізнаватись першими!

Оновлення програми до версії 11.02.082
Оновлення програми до версії 11.02.081