РРО
Шпаргалка бухгалтера

ДПС дозволив отримувати оплату без РРО – в яких умовах?

13 Грудня 2023

Оновлення програми до версії 11.02.129
Скористайтесь міськими номерами

Бізнес може вести свою діяльність не використовуючи РРО або ПРРО лише за умови, що він не має фізичної точки продажу, на якій приймає від клієнтів готівку, карткові оплати або платіжні чеки. Таким чином, якщо за свої товари та послуги ви отримуєте оплату лише за допомогою сервісів переказів коштів або банківських систем дистанційного обслуговування, чиї операції автоматично проходять через сервери податкової, то ви можете працювати не використовуючи ПРРО. 

Для того, щоб краще розуміти ситуацію, наводимо розшифровки термінів. 

Система дистанційного обслуговування – це банківський продукт, що надає змогу клієнтам здійснити переказ коштів із власного рахунку на рахунок підприємства без відвідування банківської установи. Також він повинен мати функцію отримання виписок, довідок тощо. Тож, оплата за допомогою QR коду через застосунок необанку буде вважатись саме таким дозволеним випадком. 

Сервіси переказу коштів – це продукт, що повинен мати ліцензію НБУ і дозволяє сплачувати товари та послуги онлайн, на сайті продавця. Таким чином, будь-яка платіжна система, акредитована в Україні може вважатись Сервісом і при продажі товарів через сайт з оплатою онлайн – ви можете не використовувати ПРРО.

Оновлення програми до версії 11.02.129
Скористайтесь міськими номерами