Два напрямки з підтримки бізнесу в карантин

30 Листопада 2020

Оновлення програми до версії 11.02.025
Свято наближається: як подати звіт з ЄСВ у 2020 році

У зв’язку із великим резонансом у суспільстві з приводу введення незабаром повного локдауну (про ймовірність сенсу говорити вже немає – лише про дату старту) – держава пропонує нові й нові способи підтримки бізнесу. Воно й не дивно – в Україні величезна кількість людей (60 відсотків за даними ООН на 2018 рік) задіяні у сфері послуг. І саме вони підпадають під закриття першими.

Минулого тижня ми вже писали щодо підтримки дітей підприємців і відміну ЄСВ за грудень, наразі проекти ще більш масштабні. 26.11 Президент вніс закон про соціальну підтримку платників податків. Законом передбачено:

• Списати податковий борг платника податку, якщо сума боргу не перевищує 3060 грн по всіх податках і зборах, а безпосередньо борг не погашений до 01.11.2020. На грудень, загальна сума таких списань може сягати 1.3 млрд грн.

• Відтермінувати до 29 грудня 2021 року погашення податкового боргу для підприємців, борг яких не перевищує 6800 грн.

• Збільшити межу, за якою накладаються штрафи й пеня – ті самі 3060 грн.

• Звільнити платників єдиного податку першої групи від внесення платежів за грудень 2020 – травень 2021 року.

Окрім того, в Раду надійшла ще одна пропозиція – на цей раз з боку депутатів. Вони пропонують звільнити від сплати ЄСВ за себе тих підприємців, які здійснюють незалежну професійну діяльність – на період з 1 грудня до 31 січня. Головна цільова аудиторія тут – кейтерінги, аніматори, організатори свят та інші галузі, які заробляють на Новорічних святах і мусять в цьому році сидіти без діла.

Кількість ініціатив з підтримки бізнесу зростає щодня. На жаль, допоки незрозуміло – що з цього реальні дії, а що є сробою підняти рейтинги на теплій темі, які ні до чого не призведуть. Поки що радимо за можливістю сидіти вдома, а програма для податкової звітності Медок звільнить наших бухгалтерів від особистого відвідування податкової.

Будьте здорові!

Оновлення програми до версії 11.02.025
Свято наближається: як подати звіт з ЄСВ у 2020 році