Кваліфікований електронний підпис

 

Електронний підпис — важливий етап в процесі подання звітності

 

Електронний підпис (ЕП) документу, та й електронна звітність в Україні давно з фантастики перетворилась у реальність. Це зручно, надійно, крім того — значно економить час бухгалтерів. Формування електронних звітів, передання їх у фіскальні органи — такі дії вже давно практикують багато установ і організацій, переконавшись на практиці у їх раціональності.

При роботі зі спеціальним програмним продуктом бухгалтери змогли переконатись в колосальній економії часу, їм відтепер немає необхідності особисто відвідувати держоргани та відстоювати довжелезні черги аби подати щомісячний або щоквартальний звіт. До того ж раніше нерідко доводилось робити це повторно (якщо під час первинного подання звіту було знайдено помилку).

В програмі “1С:Підприємство” Ви можете створювати звіти і відправляти їх через сервіс M.E.DOC.

 

Електронний цифровий підпис (ЕЦП)

 

ЕЦП являє собою своєрідний набір символів, за допомогою яких фізічна або юридична особа проходить ідентифікацію, підтверджуючи свою особу. Саме таким чином підписуються звіти, передаються в контролюючі органи. Електронні підписи тісно пов’язані з двома іншими поняттями:

1) ключ;

2) сертифікат електронного підпису.

Посилений ЕЦП дозволяє визначити особу, яка підписувала електронний документ. Посилений електронний підпис поділяється на кваліфікований та некваліфікований. Посилений кваліфікований підпис відрізняється наступними ознаками:

• ключ перевірки посиленого підпису вказано в кваліфікованому сертифікаті;

• для створення і перевірки посиленого цифрового підпису використовуються засоби, що відповідають вимогам законодавства.

Ключ ЕЦП являє собою набір символів, що розташовані у визначеній послідовності. Саме він підтверджує, що підпис є справжнім, та чи не змінилась інформація в електронному документі з часу підписання.

 

Навіщо потрібен КЕП (кваліфікований електронний підпис)

 

Аби ідентифікувати співробітника, що відправляє звіт або пакет документів, обов’язково накладається електронний підпис, придбати який допоможуть менеджери нашого сайту.

 

Процес накладення електронного підпису та відправки звітів

 

Законодавством України передбачено терміни подання звітності в усі державні органи. Підприємцям, установам, підприємствам доводиться здавати окремі звіти щомісяця, а деякі — щоквартально або щороку. В контролюючі органи доводиться здавати не лише звіти, а й декларацію з ПДВ, а також цілий ряд додаткових документів.

Процес формування електронних звітів полягає у виконанні наступних дій:

1) ви формуєте звіти в програмі “1С:Підприємство” або в самій програмі Медок або COTA;

2) перш ніж відправити звіти, на них обов’язково накладаються електронні підписи (ми допомагаємо отримати КЕП від кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг АЦСК «Україна»);

3) після накладення КЕП і відправки документу, в програму надходит квитанція №1, яка є підтвердженням доставки пакету документів;

4) після отримання першої квитанції відправник повинен дочекатися, коли в Медок надійде квитанція №2, оскільки саме вона підтверджує факт успішного прийняття звіту, відсутності в ньому помилок (квитанція №2 може надійти в день відправки звіту або в наступну добу в залежності від часу відправлення звіту).

Якщо під час прийняття звіту буде виявлено помилку, відправник сповіщається про це. Після внесення відповідних змін звіт формується вдруге, на нього обов’язково знову накладається електронний підпис документу.

 

Як отримати ЕЦП (електронний підпис)?

 

Зробити електронний підпис (ЕЦП) можна на рік або максимум на два. Ви самі вирішуєте, на який термін він потрібен.

Оформлення КЕП займає лише 15 хвилин в робочий час, за умови оплаченого рахунку та зібраного пакету документів. Під час повторного продовження формується електронний підпис онлайн (без відвідування офісу).

Зверніть увагу, що перелік документів для юридичних та фізичних осіб, які надаються для оформлення ецп дещо відрізняються.

Аби оформити електронний підпис, ФОП має надати:

• Паспорт громадянина України в формі книжки або ID-карти (оригінал для ознайомлення) або інший документ, який його заміняє;

• Копію паспорту громадянина України або інший документ, який його заміняє, 1-2 сторінки (3-6 за наявності відміток) і сторінка з адресою останнього місця реєстрації;

• Копію довідки про надання ідентифікаційного номеру;

• Картку приєднання до електронного договору про надання довірчих послуг КЕП (в паперовому вигляді), — в одному екземплярі;

• Заявки на формування посилених сертифікатів КЕП в електронному (в форматі PCK) і в паперовому вигляді, підписані ФО. Заявки можуть бути сформовані в програмі M.E.Doc або у веб-сервісі СОТА;

• Платіжне доручення;

• USB-флеш накопичувач або захищений носій (для кожного сертифікату використовується окремий захищений носій).

Всі документи мають бути завірені на кожній сторінці підписом ФОП, підпис має відповідати зразкові підпису в паспорті.

Аби отримати Цифровий електронний підпис юридичній особі слід надати паспорт громадянина України в формі книжки або ID-карти (оригінал для ознайомлення) або інший документ, який його заміняє;

Наступні документи мають бути завірені на кожній сторінці підписом керівника. Підпис має відповідати зразкові підпису в паспорті:

• Договір про надання довірчих послуг КЕП у двох екземплярах або картку приєднання до електронного договору про надання довірчих послуг КЕП (в паперовому вигляді), — в одному екземплярі;

• Копію або оригінал виписки з ЄДР;

• Копії документів про призначення на посаду кожної особи, на підпис якого отримується сертифікат (наприклад, протокол засідання загальних зборів, наказ на призначення, витяг з наказу або протоколу, контракт та інші);

• Копії паспортів громадян України або інших документів, що його заміняє 1-2 сторіник (3-6 за наявності відміток) кожної особи, на підпис якого отримується сертифікат.

• Копии довідок про надання ідентифікаційних номерів;

• Заявки на формування кваліфікованих сертифікатів КЕП в електронному (в форматі .PCK) і в паперовому вигляді для кожної особи / печатки, на підписи яких отримується сертифікат. Заявки можуть бути сформованіі в програмі або у Вебсервісі СОТА. Керівник підписує заявку на печатку та заявку на свій підпис, бухгалтер підписує свою заявку і т.д;

• Платіжне доручення;

• USB-флеш накопичувач або захищений носій (для кожного сертифікату використовується окремий захищений носій).

Продовжити дію сертифікатів можна автоматично. Як це зробити? Якщо до завершення строку дії залишилось 45 днів (або менше), в програмі з’явиться вікно “Продовжити сертифікати”. Після натиснення кнопки та відправки заявки ви одразу ж перейдете до продовження.

Вкажіть у вікні дані особи, яка відповідає за обслуговування сертифікатів і його контактний номер телефону, в полі “Парольний діалог” введіть будь-яке слово абао словосполучення, яке слугуватиме підтвердженням (в тих випадках коли вам знадобиться заблокувати сертифікат в телефонному режмимі) та оберіть сертифікати для продовження. Зверніть увагу, що в програмі за замовчанням встановлено строк у 2 роки, тому якщо сертифікати потрібні вам на менший строк, не пропускайте це поле.

Далі згенеруйте новий секретний ключ і відправте заявку на формування сертифікату. Пам’ятайте про те, що електронний ключ слід зберігаті в таємниці. Оплатіть послугу, завантажте нові сертифікати та відправте повідомлення про реєстрацію електронного цифрового підпису.

 

Вартість електронного підпису

 

Вартість електронного підпису варіюється в залежності від того, чи є ініціатором його отримання ФОП (від 104 грн) або юридична особа (від 166 грн) і в залежності від терміну, на який його отримують.

 

 

Розібратися в усіх тонкощах накладення КЕП, придбати електронний підпис і вирішити усі виникаючі питання з радістю допоможуть наші співробітники.

 

 

Відгуки від клієнтів 

 

Кваліфікований електронний підпис — Фото 1
13.11.2021
         

 

Дякую за оперативну та приємне обслуговування!

КУЧЕРУК ОЛЕКСАНДР МИКОЛАЙОВИЧ

 

Кваліфікований електронний підпис — Фото 2
01.11.2021
         

 

Все сподобалось, дякую.

ФОП Сакович Анастасія

 

Кваліфікований електронний підпис — Фото 3
13.08.2021
         

 

Моя дитина закінчила школу і постало питання вступу в університет, раніше потрібно було їздити з цими документами, стояти в черзі, а зараз нам порекомендували зробити КЕП, Боже!!!! Яка краса, все можна подати з дому, все видно в особистому кабінеті. Підписали відправили, все – сидиш і чекаєш, тільки періодично вводиш парольна той КЕП! Велика подяка Укрзвіту, що зробили все швидко, якісно і без зайвих рухів!

Валентина Анатоліївна

 

Кваліфікований електронний підпис — Фото 4
08.06.2021
         

 

З цими електронними ключами дуже зручно, оформити швидко, користуватися просто! Не потрібно нікуди ходити, нікого просити, будь-яку довідку я тепер можу отримати за 5 хвилин.

Альона, молода матуся в декреті

 

Кваліфікований електронний підпис — Фото 5
05.05.2021
         

 

Набагато зручніші підписи в користуванні ніж будь-які інші, вже спробували різні. Ці ключики і оформлюють швидко, і завжди є до кого звернутися за консультацією.

Крістіна, бухгалтер ФОП

 

Кваліфікований електронний підпис — Фото 6
03.02.2021
         

 

Завжди носили звіти в податкову, а тепер перестали приймати, довелося шукати хто зробить. Звернулись в Укрзвіт, тут зробили все дуже швидко, не довелося день чекати черги, а що саме приємне, ці ключі – це диво! Нікуди йти не треба, нікого вмовляти не треба, підписав, відправив і вільна людина!

Іван Семенович, фізична особа-підприємець

 

Кваліфікований електронний підпис — Фото 7
05.01.2021
         

 

Дуже класна штука! Коштує мало, роблять швидко, а можливості майже не обмежені! Рекомендую!

Людмила Вікторівна, держслужбовець