Чи можна отримати сертифікат електронного підпису за довіреністю?

27 Грудня 2021

 

З 07.11.2018 отримати послуги з формування кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів за довіреністю (в т.ч. посвідченою нотаріально) неможливо.

 

Стаття 222 Закону України “Про електронні довірчі послуги” наголошує, що кожна фізична особа має з’явитись для отримання електронного підпису особисто. Ідентифікація підписанта відбувається за паспортом громадянина України або за іншими документами, які унеможливлюють виникнення будь-яких сумнівів щодо особи, відповідно до Закону України “Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус”.

 

Відповідно до Регламенту кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ТОВ “Центр сертифікації ключів “Україна” за довіреністю можливе отримання ЛИШЕ кваліфікованого сертифікату електронної печатки.

 

Також довіреність потрібна для співробітника підприємства, який бажає отримати власний сертифікат відкритого ключа кваліфікованого електронного підпису без присутності керівника.

 

Зі зразками заповнення довіреностей можна ознайомитись за посиланням.