Використання токенів на віддаленому сервері

27 Грудня 2021

 

Для можливості використання захищених носіїв (токенів), які встановлені на віддаленому сервері, для входу в електронний кабінет платника ДПС та на інших веб-порталах та онлайн-сервісах, слід виконати налаштування. Після цього всі захищені носії стають доступними в браузері для підписання в будь-якій RDP-сесії.

 

Всі операції зі становлення та налаштування робляться безпосередньо на сервері під обліковим записом Администратор.

Перше за все, треба встановити криптобібліотеку “Программа ІІТ Користувач ЦСК-1.3. Агент підпису”.

Завантажити.

Інструкція зі встановлення.

 

Після встановлення цього ПЗ в систему іконка запуску криптобібліотеки додається в автозапуск сервера і після перезавантаження серверу криптобібілотека стартує з автозавантаження як звичайна програма. Коли ця програма запущена і агент підпису активний – лише тоді можливий доступ до токенів в браузері. Якщо програма відсутня в диспетчері задач, то браузер не бачить токени, після її повторного запуску – знову починає бачити токени.

 

В браузері Chrome додаємо розширення “ИИТ Пользователь ЦСК-1. Библ. подп. (web-p)”.

Після встановлення криптобібліотеки та плагіна в браузер при першому доступі до веб-ресурсів з RDP-сесії плагін має бути активний, тоді йде запит на консоль сервера щодо додавання адрес у перелік дозволених адрес для роботи криптобібліотеки.

 

Після початкового підтвердження всіх адрес в консолі сервера користувачі в усіх RDP-сесіях отримують можливість в браузері Chrome заходити на різноманітні веб-портали та авторизовуватись за допомогою токенів.