Як заблокувати/відкликати сертифікат?

27 Грудня 2021

 

Блокування сертифікату

 

Блокуванням сертифіката є тимчасове припинення його дії на 90 календарних днів, протягом яких сертифікат можливо відновити. У разі, якщо після закінчення терміну заявник не відновить дію сертифікату, він буде анульований.

 

Методи блокування сертифікату

 

1. за телефоном (044)206-72-30(31) при цьому необхідно буде назвати парольний діалог, який був вказаний під час формування заявок на сертифікати (поле 3.2 в заявці);

 

Як заблокувати/відкликати сертифікат? — Фото 1

 

2. в паперовому вигляді — створивши заявку в системі «M.E.Doc». Для цього слід перейти в «Головне меню» — «Адміністрування» — «Сертифікати», пункт «Встановлені сертифікати».

 

Як заблокувати/відкликати сертифікат? — Фото 2

 

На сертификаті, який треба заблокувати, клікнути правою кнопкою миші й обрати з випадаючого меню «Заблокувати».

 

Як заблокувати/відкликати сертифікат? — Фото 3

 

Бланк заявки, який відкрився, слід заповнити, роздрукувати, підписати й завірити печаткою підприємства. Заявка в паперовому вигляді відправляється в ТОВ «Центр сертификації ключів «Україна».

 

Як заблокувати/відкликати сертифікат? — Фото 4

 

3. в електронному вигляді — створюється заявка аналогічно до попереднього пункту, але заяву треба підписати електронним ключем власника сертифікату («Наступні дії» — «Передати звіт на підпис») і відправити кваліфікованому надавачеві електронних довірчих послуг через систему «M.E.Doc» («Наступні дії» — «Відправити в контролюючий орган»).

 

Для відновлення заблокованого сертифікату слід подати заявку встановленого зразка до ТОВ «Центр сертифікації ключів «Україна».

 

Скасування сертифікату

 

Скасування сертификата — дострокове припинення його дії. Відкликані сертифікати поновленню не підлягають.

 

Методи скасування сертифікату

 

1. в паперовому вигляді — створивши заявку в системі «M.E.Doc». Для цього слід перейти в «Головне меню» — «Адміністрування» — «Сертифікати», пункт «Встановлені сертифікати».

 

Як заблокувати/відкликати сертифікат? — Фото 5

 

На сертификаті, який треба заблокувати, клікнути правою кнопкою миші й обрати з випадаючого меню «Скасувати».

 

Як заблокувати/відкликати сертифікат? — Фото 6

 

Бланк заявки, який відкрився, слід заповнити, роздрукувати, підписати й завірити печаткою підприємства. Заявка в паперовому вигляді відправляється в ТОВ «Центр сертификації ключів «Україна».

 

Як заблокувати/відкликати сертифікат? — Фото 7

 

2. в електронному вигляді — створюється заявка аналогічно до попереднього пункту, але заяву треба підписати електронним ключем власника сертифікату («Наступні дії» — «Передати звіт на підпис») і відправити кваліфікованому надавачеві електронних довірчих послуг через систему «M.E.Doc» («Наступні дії» — «Відправити в контролюючий орган»).