ФОП заборонили витрачати кошти зі своїх рахунків

10 Січня 2020

ФОП може не платити ЄСВ - якщо є працівником
Оновлення платформи M.E.Doc

“За поточними рахунками у національній валюті фізичних осіб-підприємців/фізичних осіб, що здійснюють незалежну професійну діяльність, здійснюються всі види розрахунково-касових операцій у відповідності з умовами договору і законодавства України, окрім операцій, пов’язаних з власними потребами” – це частина постанови, яка набула сили 3 січня. Що саме мається на увазі?

А означає це, що ви більше не маєте права оплачувати особисті покупки або послуги з карти-ключа до рахунку або ж прямим переказом з нього. Підприємницький рахунок може бути використаний виключно для витрат, пов’язаних з підприємницькою діяльністю. З одного боку, більшість так і робить. З другого боку, якщо раніше це була рекомендація, то наразі – пряма заборона. Щоправда, в постанові не прописані штрафи або санкції, які можуть бути застосовані до ФОП, який сплатив придбання обіду в ресторані з бізнес-рахунку. Так що, максимально можливе покарання – а-я-яй від податкового інспектора. Але краще утриматись.

Схема проста – після сплати податків і зборів, ви маєте право вивести будь-яку суму на особистий рахунок і скористатися нею як особистими коштами. Головний недолік – комісії при переказах, яка сягає 2,9% ваших особистих коштів.

Знімати кошти з рахунку ФОП перед купівлею булочки чи ні – поки що рішення кожного підприємця (доки не ввели штрафні санкції), але сплата податків і подання звітності – прямий обв’язок кожного ФОП. А робити це простіше всього через систему Медок або СОТА – по них ми з радістю проконсультуємо вас в наших офісах або за телефоном.

 

Дізнатись більше про Медок

ФОП може не платити ЄСВ - якщо є працівником
Оновлення платформи M.E.Doc