Держава: звітність та податки
Шпаргалка бухгалтера

ФОП планують закривати автоматично – деталі

20 Червня 2023

Оновлення мобільного додатку Cashӓlot до версії 19.406
Оновлення ПРРО Cashӓlot до версії 01.00.061

Міністерство цифрової трансформації разом з Податковою запускають бета-тестування нової програми для підприємців – миттєве закриття ФОП у застосунку Дія. 

Наразі це актуальна функція, через збільшення податку для новостворенних ФОП, що попередньо планують запровадити у серпні 2023. До цього моменту дату повернення старого оподаткування було перенесено вже двічі, тож не варто поспішати із закриттям. Але сама функція – дуже цікава. 

З 15 червня 2023 підприємці, що хочуть закрити ФОП – для припинення діяльності або зміни форми власності бізнесу, можуть подати заявку через сервіс ДІЯ і отримати автоматичне закриття ФОП протягом кількох секунд. 

Усі дані автоматично передаються із Єдиного реєстру платників податку, тож такий формат мінімізує можливість помилки при заповненні заявки. Після формування заяви, єдине, що потрібно буде зробити підприємцю – підписати електронним цифровим підписом заявку та відправити її до Податковою однією кнопкою. 

Після відправки – дані автоматично потрапляють в ЄДР та ФОП вважається закритим. Варто наголосити, що зобовʼязання щодо звітів, сплати податків, штрафів та іншого – залишаються на підприємцеві та він має їх виконати, навіть за умови закриття ФОП.

 

Оновлення мобільного додатку Cashӓlot до версії 19.406
Оновлення ПРРО Cashӓlot до версії 01.00.061