Держкредити для бізнесу

09 Грудня 2019

ФОПам спростили умови отримання кредиту
Чи може ФОП приймати платежі через Viber

Однією з найбільш резонансних новин для підприємців минулого тижня – виділення Кабміном коштів для нової програми кредитування для підприємців. Вона покликана дати поштовх розвитку малих підприємств і поверненню громадян України із-за кордону для старту бізнесу.

Умови кредитування

Подати заявку на участь мають право працюючі бізнеси, тільки відкриті і стартапи на будь-якому етапі, але з прорахованою бізнес-моделлю. Для діючих бізнесів головна умова – операційна діяльність не менш як 12 місяців.

річна виручка компаній, які подають заявку не повинна перевищувати 50 мле гривень, історія не повинна бути “негативною” – слюди входять кредити, судові позови й інші проступки і має бути складено бізнес-план на строк кредитування.

Строк редитування – до 5 років, а максимальна сума – 1.5 млн гривень. При цьому відсоток, під який видаються кошти буде корелюватися від обсягу виручки за минулі періоди. Чім він вищий – тим вища ставка кредиту, але – не більш як 9%. Що вже більше як вдвічі менше, ніж середня пропозиция по ринку.

Програма стартує лише з 1 лютого 2020 року, але на початок року вже подано 520 заявок від діючих бізнесів і 258 стартапів.

ФОПам спростили умови отримання кредиту
Чи може ФОП приймати платежі через Viber