РРО
Шпаргалка бухгалтера

Характеристики відображення назви товару в розрахункових документах РРО/ПРРО

07 Липня 2024

АКЦІЯ «Спекотний документообіг⛱» з M.E.Doc!
Термінал у смартфоні від Monobank

Податкова служба нагадує, що з 1 серпня 2023 року набули чинності зміни до Закону України від 30 червня 2023 року № 3219 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування під час воєнного стану”. Зміни стосуються пункту 2 статті 3 Закону від 6 липня 1995 року № 265 “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (далі – Закон № 265), що спрощує фіскальний чек.

Новий абзац 2 цього пункту надає право фізичним особам – підприємцям, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками ПДВ, зазначати у розрахунковому документі назву товару або послуги у вигляді, що відображає споживчі ознаки товару (послуги) і ідентифікує його приналежність до товарної групи чи послуги. Це положення не поширюється на продаж підакцизних товарів, технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів і каміння.

Завдяки цим змінам, продавці товарів і послуг, які підпадають під вищезазначені категорії, можуть вказувати назву товару (послуги) у спрощеному вигляді, відображаючи його споживчі ознаки та приналежність до товарної групи чи послуги.

Приклади спрощеного фіскального чеку

Як правильно зазначати групу товарів у чеку? Звідки брати назву, якщо виникають сумніви?

У разі виникнення сумнівів щодо правильності віднесення певного товару до певної групи, рекомендується використовувати Державний класифікатор продукції та послуг (наказ Держспоживстандарту України від 11 жовтня 2010 року № 457, в редакції наказу Мінекономіки від 16 лютого 2017 року № 211). Замість конкретної позиції товару, можна вказувати товар (послугу), класифікований за назвою «Групи».

Ця можливість передбачена Законом № 265 і не вимагає створення нової форми фіскального касового чеку. Форма такого чеку визначена в додатку 1 до Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Мінфіну від 21 січня 2016 року № 13.

Приклади спрощеного зазначення назви товару (послуги):

  • Замість «відеокарта», «оперативна памʼять», «кулер» можна вказати «компʼютерні комплектуючі»;
  • Замість «чайник», «пилосос», «електрошвабра» можна вказати «електроніка».

Характеристики відображення назви товару в розрахункових документах РРО/ПРРО — Фото 1

АКЦІЯ «Спекотний документообіг⛱» з M.E.Doc!
Термінал у смартфоні від Monobank