Зміни в процес виплати зарплати з 1 січня 2021 року

06 Січня 2021

Як працює єдиний рахунок для сплати податків і зборів
Оновлення програми до версії 11.02.030

Новий рік приносить все більше новацій. Частина з них спрощує життя роботодавців, частина – співробітників. Поправка, про яку пишемо сбогодні – теоретично, має спростити життя і першим, і другим.

З 1 січня набирають чинності зміни, введені НБУ стосовно виплати заробітної плати співробітникам. Наразі в бухгалтерів з’явилась відомість, а співробітникам дозволяється обирати будь-який банк для отримання виплати.

Супровідна відомість – це документ-маршрутизатор. Вірно заповнивши його, бухгалтер відправляє потрібну суму на рахунок банку (або виписує платіжне доручення зі свого рахунку в цьому банку) і супровідну відомість. Банк зі свого боку має відправити за списком фінанси на рахунки співробітників, які відкриті у цьому ж банкові або в інших банках без комісії за переказ.

Слабка ланка тут – наявність такої послуги на боці банку. Формально, НБУ рекомендує всім банкам додати її в список послуг, що надаються, проте скільки банків підуть на це найближчим часом – поки незрозуміло.

У відомості вказуються наступні поля:

• Номер рахунку отримувача у форматі IBAN;

• Податковий код отримувача;

• Сума виплати-переказу;

• Призначення платежу (зі вказівкою періоду зарплати).

Таким чином, дуже спрощується робота з виплати зарплати. Немає потреби мати рахунки в усіх банках плюс не потрібно переказувати кожну зарплату окремо. Відтепер все просто й централізовано, як з поданням електронної звітності за допомогою Медок або Сота.

Як працює єдиний рахунок для сплати податків і зборів
Оновлення програми до версії 11.02.030