Як змінилось подання звітності з ЄСВ з 2021 року
05.11 2020 року набув чинності Наказ 670 про зміни в Порядок формування й подання звітності щодо сум ЄСВ/ Як і багато інших законів, прийнятих минулого року – цей покликаний спростити подання звіту з ЄСВ. Проте він досить суттєво змінює схему роботи, тому варто з цим розібратися детальніше.
В січні більшість підприємців подавали останній звіт з ЄСВ – за грудень і за рік. Тут важливо врахувати, що згідно наказу Мінфіну, змінена звітність надається платниками ЄСВ у випадку припинення ними підприємницької діяльності до 28.02.2021.
Як в такому випадку надавати звітність, якщо ви не плануєте завершувати діяльність до кінця лютого поточного року? Згідно правок до закону? з 2021 року? всім підприємцям слід подавати звітність з ЄСВ у складі звітності з податку на доходи фізичних осіб. Як раніше було зроблено з єдиним рахунком для сплати усіх внесків до бюджету, так і звітність починає збиратися в один документ.
Врешті-решт, замість щомісячного або щорічного звіту з ЄСВ, ви надаватимете об’єднаний звіт з ЄСВ, ПДФО та ВЗ. Для такої загальної форми була придумана відмінна назва – “Податковий розрахунок сум доходу, сплаченого на користь підприємців фізичних осіб і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску”. Досить креативно й коротко, нема що казати.
Звітний період такого звіту – 1 квартал (3 місяці). Строк подання збільшився і складає 40 календарних днів, наступних за останнім звітним днем. Тому за І квартал 2021 року подавати новий звіт слід не пізніше 11 травня 2021 року.
Також вводиться поняття проміжної звітності. Вона подається в ситуації, коли працівник виходить на пенсію.
Усі нові формати звітності вже передзавантажені в системи Медок і Сота – тому при поданні звітності в електронному вигляді – ви зможете заповнити й відіслати їх у вашому улюбленому сервісі за пару кліків.