Як платнику податків повідомити податкову про отримання КЕП

09 Грудня 2020

Усі важливі закони для ФОП, які було прийнято в грудні
ФОП дозволять не платити ЄСВ з 2021 року

Електронне подання звітності в податкову в Україні є річчю звичною. Це швидше, зручніше та надійніше, ніж відправляти звіти в паперовій формі. І набагато зручніше, ніж носити звіти в податкову особисто. Але для подання звіту вам був потрібен спочатку ЕЦП, з 2020 року обов’язковим є КЕП – кваліфікований електронний підпис.

Також існує додатковий тип верифікації документів – Кваліфікована електронна печатка. Вона не є обов’язковою, як і печатка звичайна, проте підвищує безпеку документу, оскільки підписаний та проштампований документ набагато складніше підробити чи оскаржити. Головна відмінність в процесі реєстрації печатки полягає в тому, що печатку потрібно реєструвати в податковій самостійно. Як це зробити – розпишемо нижче.

Існує форма J1391103. Після отримання печатки, платник податків має відправити заповнену форму в податкову для фіксації факту отримання і початку використання печатки. На щастя, подати таку заяву можливо онлайн, за допомогою програми електронного подання звітності Медок. Основні пункти, які потрібно заповнити:

• Ваш код ЕДРПОУ, номер облікової картки платника податків;

• Вказати тип підпису – печатка;

• ПІБ відповідальної особи.

Як платнику податків повідомити податкову про отримання КЕП — Фото 1

Таким чином, після отримання зворотнього зв’язку від податкової щодо реєстрації вашого КЕП – ви можете накладати електронну печатку на електронний підпис при роботі з документами.

Усі важливі закони для ФОП, які було прийнято в грудні
ФОП дозволять не платити ЄСВ з 2021 року