Свято наближається: як подати звіт з ЄСВ у 2020 році
Свято наближається: як подати звіт з ЄСВ у 2020 році
Ми спеціально винесли до заголовку уточнення про 2020 рік, оскільки з 1 січня 2021 року почне діяти нова форма подання звітності з ЄСВ. А саме, буде введено єдиний рахунок для сплати ЄСВ, ПДФО та інших зборів. Ще й рахунок такий має відкривати безпосередньо підприємець або бухгалтер за допомогою онлайн кабінету податкової. Але там багато нюансів, які однозначно варто прописати і вони ще не всі зрозумілі – тому до цієї теми ми ще обов’язково повернемося пізніше.
Способи подання звітності, рахунки для сплати податків та інше змінюються кожен рік, іноді навіть декілька разів на рік. Тому відповідальна за звітність особа має два шляхи:
1. Моніторити усі зміни у стрічках новин і на сайті податкової,
2. Або користуватись спеціалізованими програмами для подання звітності й документообігу, на кшталт Медок – в них усю актуальну інформацію розробники оновлюють вчасно й ви просто не зможете заповнити звіт за старим зразком, якщо наявний новий.
Але розберемося, як заповнити останній у 2020 році звіт з ЄСВ.
Кому потрібно подавати звітність з ЄСВ
Розберемося з найпростішим питанням – коло осіб-підприємців, які звітуються.
Перша група – це якщо ви роботодавець, який надає робочі місця фізичним особам за трудовим договором або контрактом. Також діють інші форми взаємодії, передбачені законодавством, які потрапляють під визначення роботодавець-співробітник. В такому випадку ви маєте подавати звіт за формою Д4.
Друга група – безпосередньо ви. Якщо у вашого ФОП лише один співробітник – ви – то ви також сплачуєте ЄСВ за самого себе – не варто про це забувати.
Способи подання звітності з ЄСВ
Є два головних способи подання звітності в ДПСУ:
• фізична копія звіту на завіреному керівником бланку з печаткою або підписом, у супроводі з носієм інформації на якому продубльовано той самий звіт в електронному вигляді. Навіщо подавати звітність у 2020 році в такому вигляді ми вам не підкажемо.
• засобами електронного зв’язку через кабінет платника податків. Завіряється такий звіт КЕП – кваліфікованим електронним підписом (забувайте, будь-ласка, про звичайні ЕЦП – з ними вже здавати звітність заборонено). Недолік такого подання – сам кабінет платника податків. У ньому інформація оновлюється із затримкою, буває таке, шо нові рахунки для платежів з’являються за місяць після їх впровадження (новина на сайті є, а ось у систему рахунки ніхто не завів).
Третій, найзручніший спосіб, використовувати електронні сервіси подання звітності. За себе та за своїх співробітників ви можете подавати звіти в більш складних програмах, на кшталт Мастер.Бухгалтерія, але це є актуальним для великих підприємств, не ФОП, або за дпомогою невеликих зручних, як Медок або веб-програма Сота. Обирати вам!
Є ще четвертий спосіб, який підійде лише якщо у вашого ФОП менше 5 оформлених співробітників. В такому випадку ви можете внести його в податкову особисто (через помічника з юридично завіреною довіреністю), або відправити листом з повідомленням та описом. Не найзручніший варіант – проте можливий.
Якщо лист загубиться або надійде із затримкою – ви зможете оскаржити наступні штрафи тим, що провина у затримці лежить на поштовому операторі. Для цього потрібно протягом 5 робочих днів з моменту отримання повідомлення про втрату листа – відправити поштою в ДПСУ новий екземпляр. Краще за все також прикласти скан квитанції про відправку першого екземпляру.
Гірше інший варіант – якщо у звіті трапилась помилка. Тоді лист від податкової зі вказанням, що звіт не може бути прийнятий – може надійти вам і через місяць після останнього дня його подання. Також такі повідомлення надходять і у випадку, якщо ваш звіт, який подано через кабінет платника податків не було прийнято в систему.
Терміни подання звіту
Звіт за формою Д4 – подається за кожний календарний місяць року, окрім тих, у які ви влаштували канікули і не проводили жодної діяльності. Термін подачі – протягом 20 календарних днів після закінчення звітного періоду. Тобто звіт за вересень – подається до 20 жовтня. Для 3 групи ФОП передбачено також квартальні звіти.
У випадку, якщо 20-е число припадає на свято – то останнім вважатиметься перший, наступний за ним, робочий день. Але дуже важливо пам’ятати, якщо ви відправляєте звіт поштою – то відправка має відбутися не пізніше ніж за 10 календарних днів до фінальної дати – тобто, не пізніше 10 жовтня.