Як вірно поповнювати свій рахунок ФОП?

13 Липня 2021

Оновлення програми до версії 11.02.046
Оновлення програми до версії 11.02.045

Згідно протоколів ДПСУ грошові надходження на розрахунковий рахунок ФОП від 2 600 грн. потрібно включати в дохід. І, як наслідок, вони підлягають обов’язковому оподаткуванню.

Зауваження – не у всіх випадках. До прикладу, в низці випадків, коли необхідно оплатити штатну працю або перерахувати фінансові кошти контрагентові, на підприємницький рахунок можливо виконати переказ особистих коштів.

Головне зробити це коректно. Розглянемо цю ситуацію для підприємців різних категорій.

Підприємці на ЄП і загальній системі оподаткування

І одразу важливий момент. За будь-який обставин і без виключень ФОП особисто має вносити кошти на рахунок. Готівковий дохід обов’язково зазначається у книзі обліку витрат/доходів у день його отримання.

При цьому ви самі вирішуєте коли вносити його на підприємницький рахунок. Важливо у призначенні платежу під час переказу між власними рахунками в Україні вказати «виручка за (певний період)» або «поповнення оборотних коштів особистими коштами після оподаткування».

Пам’ятайте, що сума вказана у книзі й сума фактичного доходу мають бути ідентичними й мати підтвердження у вигляді первинної документації. Розбіжність між двома цими сумами буде розглядатися у податковій як фінансові махінації.

Через наявність різноманітних ситуацій, можливо припустити що інколи у ФОПа немає можливості провести фінансові операції особисто. Допустимим є, аби виконання грошових переказів на підприємницький рахунок виконував штатний співробітник або інша довірена особа. Але є маленький нюанс: у графі «платник» має бути ПІБ підприємця, завжди.

Маючи декілька підприємницьких рахунків можливо виконувати грошові перекази між ними стільки, скільки потрібно. При цьому не варто лякатися подвійного податкування. Адже ці кошти вже увійши у дохід, з часу їх надходження від контрагента.

Також можливо переказувати кошти з підприємницького рахунку на корпоративну карту, яка прив’язана до цього рахунку. Лишень у призначенні вкажіть «перерахування доходу від підприємницької діяльності».

І ще один варіант поповнення підприємницького рахунку – оформлення договору про надання поворотної фін. допомоги від родичів. Цей спосіб не надто зручний, проте, надійний.

І варто пам’ятати, що ПФД ні за яких обставин не оформлюється на себе від свого ж імені. Така допомога не підлягає обов’язковому оподаткуванню протягом 12 календарних місяців. Відповідно, протягом цього періоду варто скласти ще один договір, але вже на повернення фінансової допомоги.

Поповнення рахунку з карти особистими коштами – не найкращий вихід. Проте, якщо іншого шляху немає, потурбуйтеся щодо наявності доказової документації того, що з цих коштів вже сплачено податки. Так ви гарантовано вбережете себе від подвійного попдаткування.

Підприємцям на ЗСО простіше переказати гроші на розрахунковий рахунок з карти. Їм не потрібно відображати в обліковій книзі власні кошти, якими вони поповнюють підприємницький рахунок.

Як перевести гроші з рахунку ФОП на особисту карту

Використання свого доходу для особистих потреб дозволено, але за виконання деяких умов.

1. Підприємець повинен переказати кошти з бізнес-рахунку на свій особистий.

2. ФОП має своєчасно надати підтверджуючу документацію щодо того, що дані кошти вже оподатковано.

3. Підприємець має завірити документально, що відносно його підприємницького рахунку немає заборгованості.

Все не так складно, як здається одразу. Під визначенням «надання доказів щодо відсутності боргу» мається на увазі вказання цих відомостей у розрахунковому документі в графі «призначення платежу». Пам’ятайте, що надана, до банку, недостовірна інформація загрожує не лише накладенням штрафних санкцій з боку контролюючих органів, але й сплатою збитків банку, в якому відбувалися дані фінансові операції.

Швидко перевірити відсутність або наявність боргових зобов’язань у ФОП можливо на сайті ДПСУ.

Документи для відкриття рахунку в банку ФОП

Для ФОПів існує два способи як можливо відкрити рахунок у банку.

1. У відділенні банку.

2. Дистанційно на офіційному сайті обраного банку.

Будьте готові до того, що в обох випадках вам необхідно буде зібрати й надати до інстанції повний пакет документів, а саме:

• документ що посвідчує особу (паспорт резидента країни проживання й ведення підприємницької діяльності);

• свідоцтво про реєстрацію ІП;

• підтверджуючий документ платника ЄП або виписка з держ. реєстру;

• книга обліку витрат і доходів;

• електронний підпис і відбиток печатки або картка зразків вашого підпису;

• заповнена анкета.

Процедура відкриття рахунку в різних банках приблизно однакова. Важливо звертати увагу на встановлені банком тарифи на послугу, що надається, а саме:

• тариф на відкриття рахунку;

• вартість щомісячної абонентської плати;

• умови утримання комісійних коштів за будь-яких фінансових операцій з іншими банками.

Рекомендуєтьсяч ознайомитися з умовами декількох банків. Тому що одні пропонують досить вигідні умови утримання рахунку, з нульовими тарифами. Інші надають такі послуги дещо дорожче. Не забувайтеся про надійність та репутацію обраного банку.

Як зняти гроші з розрахункового рахунку ФОП

Підприємницький рахунок створюється задля фінансовий операцій, що стосуються господарчої діяльності ФОП:

• зарахування виручки;

• оплата найманої праці;

• оплата товару, оренди приміщення;

• інші витрати пов’язані із госп. діяльністю.

У випадку виникнення потреби у знятті коштів із підприємницького рахунку є два виходи.

Виведення коштів з рахунку за посередництва каси банку

Перед зняттям грошових коштів у касі банку рекомендуємо звернути увагу на розмір комісійного утримання за послугу. У більшості випадків вона складає 1% від суми. Але, все ж радимо переконатися у тарифікації послуги обраного банку.

Важливий момент, якщо ви протягом своєї діяльності змушені досить часто використовувати послуги банку задля зняття коштів із рахунку – представник банку має право вимагати документи, що визначають цільове призначення зняття грошових коштів. І ви зобов’язані їх надати. Це стосується разових сум понад 150 тисяч грн.

Переказ грошових коштів з підприємницького рахунку на особисту або корпоративну карту

У цьому випадку, у коментарі слід вказати «перерахування доходу від підприємницької діяльності».

Після успішного завершення операції можна зняти грошові кошти або попвнити рахунок із карти на карту у банкоматі або касі банку у звичний спосіб.

Звертайте увагу на тарифікацію даної послуги. Різні банки прпонують вигідні, й не дуже, умови переказу грошових коштів з рахунку на особисту або корпоративну карту.

Розрахункові операції за посередництва корпоративної карти можливі, але дуже часто вони також підлягають утриманню комісію до банку. І ви не зможете витрачати гроші з підприємницького рахунку на особисті потреби.

Попередньо, обов’язково потрібно виконати процедуру переказу коштів на особисту карту.

Як виставити рахунок від ФОП

Надання рахунку на сплату – це фактична згода покупця із умовами компанії/фірми що надають посуги. При цьому немає необхідності надавати такі рахунки у звітній документації. Швидше вони потрібні задля спрощення укладання угоди між продавцем і покупцем.

Існує декілька причин, коли необхідно отримати рахунок від ФОП:

• акти виконаних робіт;

• ТТН;

• договори купівлі/продажу;

• номенклатурні рахунки.

Безумовно, рахунок від ФОП може бути виставлений як авансовий або фактичний платіж. Основою для вибору типу оплати слугує письмовий договір між представником послуг/товарів і покупцем.

Існує два коректних способи, як виставити рахунок від ФОП.

1. Заповнити рахунок відповідно актуального зразку без помилок і описок.

2. Скористатися одним із сервісів надання автоматичного заповнення рахунку від ФОП.

Другий спосіб простіший, але потребує фінансових вкладень. Перший спосіб виставлення рахунків від ФОП витратінше за часом, але як наслідок ви отримуєте цінний досвід і знання на подальше оформлення такої документації.

Основні правила складання рахунку від ФОП

Отже, ознайомтеся з переліком інформації, яку слід вказати у рахунку:

• порядковий номер і дата складання рахунку;

• дані ФОП (ПІБ, назва й адреса фірми, ІПН);

• включення всього переліку товарних позицій зі вказанням вартості за одиницю й виведенням загальної суми;

• підписи головного бухгалтера й керівника компанії (для юр. осіб), або підпис ІП; печатка, за наявності;

• додаткові відомості про гарантійний термін дії на товар/послугу й таке ін.

Якщо ви є платником ПДВ, слід виділити його у рахунку при описи підсумкової суми. Якщо ж ви застосовуєте патент, ССО або ЕСГП, то в підсумковій сумі ставите позначку «Без ПДВ».

Якщо вас цікавлять питання як створити рахунок ФОП у програмі Медок або веб-сервісі СОТА – звертайтеся до нашої служби підтримки.

Надана інформація зможе слугувати надійним помічником у питанні «як поповнити рахунок із карти». Виконуючі прості рекомендації, описані вище, при роботі з підприємницьким рахунком проблем не виникне.

Оновлення програми до версії 11.02.046
Оновлення програми до версії 11.02.045