Як працює єдиний рахунок для сплати податків і зборів

11 Січня 2021

Не пізніше 19 січня слід сплатити ЄСВ
Зміни в процес виплати зарплати з 1 січня 2021 року

З 1 січня 2021 року в Україні введено єдиний рахунок для сплати податків. Діє він на підставі Закону України від 04.10.2019 року “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.

Як ми раніше писали, єдиний рахунок дозволяє спростити роботу бухгалтерів, які сплачують податки, особливо за допомогою систем електронної звітності Медок і Сота. Єдиний рахунок відкривається у Казначействі для ДПС і може бути використаний платником податків для податкових зборів та інших платежів, коли їх отримувач – Податкова.

Єдиний рахунок не може бути використаний для сплати боргу або платежу з ПДВ, акцизів на паливо, спирт і для сплати чистого прибутку в бюджет державними та комунальними підприємствами.

Один раз на рік платник податків може подати заяву й відмовитись від використання Єдиного рахунку та продовжити сплачувати на різні рахунки – в залежності від призначення платежу. Для цього необхідно залишити заявку за допомогою системи Медок (або в Електронному кабінеті платника податків). І наступного дня ви вже можете проводити платежі на Єдиний рахунок.

Відправляючи платежі, ви заповнюєте реєстр, відповідно до якого Казначейство розподіляє сплачену суму між отримувачами.

Після початку використання Єдиного рахунку – платник не має права сплачувати на старі реквізити. Тобто, якщо ви сплатите ЄСВ на рахунок ЄСВ, а інші податки – на Єдини рахунок, то кошти, відправлені на рахунок ЄСВ не будуть враховані та просто заморозяться. Їх необхідно буде повертати або перенаправляти поданням окремої заяви.

Не пізніше 19 січня слід сплатити ЄСВ
Зміни в процес виплати зарплати з 1 січня 2021 року