Як у Медку змінити електронну пошту і пароль?

03 Червня 2021

Оновлення програми до версії 11.02.042
Оновлення програми до версії 11.02.041

Причин, аби вам довелося змінювати прив’язану пошту в M.E.Doc (Медок) може бути безліч. Ось лише декілька для прикладу:

– Ви забулись пароль від своєї основної пошти і не можете його відновити.

– Вашу електронну пошту “увели” хакери й наразі є ризик, що почнуть підключатися до усіх сервісів, звідки надходили листи у скриньку.

– Ви змінили корпоративну пошту – наприклад, на доменну і Служба Безпеки вимагає на робочому місці використовувати виключно внутрішньокорпоративну пошту.

– Ви вирішили повністю перейти на новий поштовий сервіс, тому що старий більше не впроваджує нові зручні та корисні функції.

Отже, причин – безліч, а потреба єдина. Наразі розберемося, яким чином ви можете змінити існуючу електронну пошту в M.E.Doc (Медок) і чого варто остерігатися у процесі.

Як змінити пошту UKR.NET в Медок – інструкція

Ми складатимемо цю інструкцію на прикладі пошті Укр Нет, оскільки вона є найбільш популярною серед наших клієнтів.

Пов’язано це, швидше за все, не з її зручністю, а за звичкою – поштові скриньки на Укр Нет і мета створювались ще у бородаті 00-і роки і з того часу надто багато в людей зав’язано на цю адресу, аби з легкістю мігрувати на нову адресу.

Як відбувається налаштування пошти ukr.net ми вже писали раніше в нас на сайті. Зараз же розберемося в механіці заміни пошти всередині системи. Усі ваші дані зберігаються у medoc базі даних.

Саме туди записуються логіни-паролі й містяться у зашифрованому вигляді.

Для того, аби замінити поштову скриньку в самій програмі – слід увійти під вашими звичними доступами й перейти у розділ Адміністрування.

Тут обираємо Параметри системи і підпункт Електронна пошта. Далі все просто. Якщо ви бажаєте змінити пошту на іншу в сервісі Укр.Нет – скористайтеся інструкцією, яку ми залишили вище.

Як у Медку змінити електронну пошту і пароль? — Фото 1

Якщо ж ви бажаєте додати пошту від Гугл або іншу – то обов’язково дізнайтеся всі дані сервера, перш ніж розпочинати процес заміни.

Це убезпечить вас від неповного налаштування і втрачених листів.

Для підключення нової пошти вам слід заповнити такі поля:

Як у Медку змінити електронну пошту і пароль? — Фото 2

1. Поштова адреса – власне, ваш новий логін для отримання листів.

2. Параметри серверу. Він включає протокол, за яким надходять листи, адресу серверу у вигляді цифр або інтернет-адреса і порт, до якого має підключатися програма.

3. Ім’я для входу і ваш пароль від поштової скриньки. Ім’я в даному випадку – це ваша поштова адреса.

4. Також на цьому пункті обов’язково варто поставити позначку навпроти SSL. Це зашифрований протокол, який заважає зловмисникам перехопити дані, що відправляються і отримуються серверами.

5. Дані серверу вихідної пошти. Тут також слід ввести дані з вашого акаунту. Дуже важливо зробити все вірно, аби листи дійсно уходили, а не поверталися вам зранку в суботу, коли ви у п’ятницю ввечері в останній день відправили звіт до ДПС.

6. Натискаємо Перевірити з’єднання і Режим тестування. Ці пункти не обов’язкові, але допомагають переконатися, що все зроблено вірно і на майбутнє не виникне проблем.

Як у Медку змінити електронну пошту і пароль? — Фото 3

Готово – ви підв’язали нову пошту Укр Нет до свого M.E.Doc (Медок) і відтепер можете знову повноцінно працювати з програмою.

Як відновити забутий пароль у Медок

Люди надто недбало ставляться до своїх персональних даних.

І якщо ви реєстрували пошту виключно для Медок, то не дивина, якщо в якийсь момент забудетесь пароль і логін і не зможете його навіть нормально відновити.

Проте, пошаманивши трохи з кодом безпосередньо в базі даних Медок можна витягти свій пароль і повернути контроль над адресою.

Дуже важливий момент. Інструкція, розташована нижче, достатньо детальна, аби з нею впоралась будь-яка людина, яка хоч трохи розуміється на комп’ютерах, але все ж це більш складна процедура, аніж зміна паролю секретного ключа, яка відбувається всередині самого Медок.

Якщо ви маєте сумніви, що все зробите вірно – краще звернутися до спеціаліста компанії Укрзвіт.

Отже, під час реєстрації нової пошти у Медок – ми вводимо туди логін і пароль від скриньки. Як ви вже помітили – зайти в пункт Електронна пошта й дістати звідти пароль поштової скриньки – неможливо, він зберігається в зашифрованому зірочками вигляді. Так що, доведеться діставати його з бази даних.

Спочатку – запускаємо файловий менеджер або йдемо простішим шляхом і відкриваємо папку, в яку ви встановлювали Медок. Якщо ви не змінювали стандартний шлях встановлення, то вона знаходитиметься в C:\ProgramData\Medoc\Medoc\db.

Якщо ж змінювали, то слід відкрити файловий менеджер і спробувати знайти папку Медок або файл ZVIT.FDB на вашому комп’ютері.

Краще за все шукати папку, оскільки файлів баз даних у вас, більше всього, буде багато.

Після того, як шуканий файл знайдено – можемо його відкривати і починати редагування.

До речі, ви не відкриєте його за допомогою блокноту – потрібно встановити одну зі спеціалізованих програм для роботи з базами в шістнадцятирічному вигляді – WinHex Hex Editor, Free Hex Editor Neo і Hiew.

Як у Медку змінити електронну пошту і пароль? — Фото 4

Програму встановлено – можемо відкривати документ. Зветься він – ZVIT.FDB. База величезна і що більше ви користуєтесь Медок – то більша вона буде. Так що, для пошуку потрібного блоку – вам знадобиться відмінна особливість, якої не буде більше ніде.

Як у Медку змінити електронну пошту і пароль? — Фото 5

Оптимальній варіант – шукати за адресою поштового серверу. В самому Медку ця інформація зберігається не в зашифрованому вигляді, так що сміливо беріть рядок із адресою smtp-серверу і вводьте отримані значення в рядок пошуку по файлу.

Як у Медку змінити електронну пошту і пароль? — Фото 6

Ми маємо змогу скористатися недопрацюванням, про яке вже писали, але ще не виправили. справа у тому, що пароль в базі даних Медок зберігається в незашифрованому вигляді.

Тому коли ви знайдете потрібний рядок – то ви побачите і свою поштову адресу (частково з невірними символами – бо ж шукали ми не за нею) і вуаля! свій пароль від пошти.

Як у Медку змінити електронну пошту і пароль? — Фото 7

Ви можете використовувати його ж або змінити безпосередньо в базі даних.

Варіант з підміною підійде у випадку, якщо ви зможете змінити пароль одразу ж і в поштовому клієнті – ГМейл або Укр.Нет.

Тобто, старого ви не пам’ятаєте, але відновили доступ і встановили новий пароль.

Якщо ви не змінювали пароль на сервері, то просто скопіюйте його і все готово – можете заходити у свою скриньку.

Надто важливий момент – якщо ви не вносили правки у файл бази даних, то після закінчення пошуку – закривайте його без збереження змін.

А якщо вносили – перевірте працездатність програми – чи бува не зачепили чогось.

Яку пошту використовувати при роботі з Медок

Як ми вже писали вище – перший за популярністю поштовий сервіс, який використовується в Медок – це Укр.Нет.

Як у Медку змінити електронну пошту і пароль? — Фото 8

Далі друге місце між собою ділять Гугл Пошта і Мета. Ми ж рекомендуємо використовувати саме Гугл Пошту.

Як у Медку змінити електронну пошту і пароль? — Фото 9

Гугл Пошта, окрім того, що є найзручнішим і сучасним поштовим сервісом із вищенаведених, також набагато краще захищена від зламу.

Як у Медку змінити електронну пошту і пароль? — Фото 10

Двофакторна автентифікація, повідомлення щодо нових підключень і входів в акаунт, дуже доступний і зрозумілий інтерфейс.

Окрім того, нею легко користуватися і завжди можна відновити доступ – за секретним питанням, номером телефону, альтернативним е-мейлом і навіть напряму через тех.підтримку.

В цілому, пошта від Гугл увібрала в себе усі сучасні досягнення в галузі поштових сервісів.

Але якщо звичніше і зрозуміліше користуватися вітчизняними продуктами – теж не проблема. Головне будьте уважними і не забувайтесь паролів.

Оновлення програми до версії 11.02.042
Оновлення програми до версії 11.02.041