Які суми можна не враховувати у звіті з доходів для ФОП ФЛП 1-3 груп

25 Грудня 2020

Оновилися реквізити для сплати ЄСВ із січня
Оновлення програми до версії 11.02.028

Звіт про доходи слід подавати або щомісяця, або щоквартально. Проте не весь рух коштів слід враховувати у своєму звіті – є перелік витрат, які не включаються ані в прибуток, ані у витрати. Сьогодні розпишемо, які це транзакції.

1. Сума доходу, отриманого в рамках разової державної допомоги застрахованим особам – тобто, карантинні 8000 грн можна не вносити в дохід, якщо ви їх отримали.

2. Сума податку на додану вартість.

3. Фінансова допомога, яку було видано на зворотній основі й повернуто протягом 12 календарних місяців.

4. Суми коштів цільового використання від державних або місцевих програм. Вони можуть надходити від Пенсійного або інших фондів і не враховуються як дохід.

5. Кошти, які повертаються покупцеві товару (аванси або передоплати). Якщо покупець – платник єдиного податку і повертаються вони платником єдиного подтку у зв’язку з поверненням товару. Тобто, якщо ви внесли передоплату за товар або навпаки – отримали товар назад – ці суми не враховуються як дохід.

6. Суми, що надійшли на сплату товарів або послуг, які реалізуються в період сплати інших податків. І їхню вартість було враховано у загальний оподатковуваний дохід. Це зроблено для відміни подвійного оподаткування.

7. Суму коштів, які було сплачено в рамках зайво сплачених податків або зборів. Така сума повертається платнику єдиного податку з бюджету або цільового державного фонду.

8. Безповоротньо передані особою, уповноваженою у сфері закупівлі лікарських засобів і охорони здоров’я фінанси на закупівлю також не оподатковуються податком на прибуток.

Будьте акуратні при поданні звітів з доходу, оскільки подавати заяву про невірно вказаний дохід і потім повертати ці кошти на свій рахунок може зайняти багато часу, який варто було б витратити на дещо більш цікаве. І нагадуємо, що подавати звіти в податкову, а також запити на перерахунок податків – ви можете за допомогою програми Медок, з налаштуванням якої компанія Укрзвіт із радістю вам допоможе.

Оновилися реквізити для сплати ЄСВ із січня
Оновлення програми до версії 11.02.028