Які суми можна не враховувати у звіті з доходів для ФОП ФЛП 1-3 груп
Звіт про доходи слід подавати або щомісяця, або щоквартально. Проте не весь рух коштів слід враховувати у своєму звіті – є перелік витрат, які не включаються ані в прибуток, ані у витрати. Сьогодні розпишемо, які це транзакції.
1. Сума доходу, отриманого в рамках разової державної допомоги застрахованим особам – тобто, карантинні 8000 грн можна не вносити в дохід, якщо ви їх отримали.
2. Сума податку на додану вартість.
3. Фінансова допомога, яку було видано на зворотній основі й повернуто протягом 12 календарних місяців.
4. Суми коштів цільового використання від державних або місцевих програм. Вони можуть надходити від Пенсійного або інших фондів і не враховуються як дохід.
5. Кошти, які повертаються покупцеві товару (аванси або передоплати). Якщо покупець – платник єдиного податку і повертаються вони платником єдиного подтку у зв’язку з поверненням товару. Тобто, якщо ви внесли передоплату за товар або навпаки – отримали товар назад – ці суми не враховуються як дохід.
6. Суми, що надійшли на сплату товарів або послуг, які реалізуються в період сплати інших податків. І їхню вартість було враховано у загальний оподатковуваний дохід. Це зроблено для відміни подвійного оподаткування.
7. Суму коштів, які було сплачено в рамках зайво сплачених податків або зборів. Така сума повертається платнику єдиного податку з бюджету або цільового державного фонду.
8. Безповоротньо передані особою, уповноваженою у сфері закупівлі лікарських засобів і охорони здоров’я фінанси на закупівлю також не оподатковуються податком на прибуток.
Будьте акуратні при поданні звітів з доходу, оскільки подавати заяву про невірно вказаний дохід і потім повертати ці кошти на свій рахунок може зайняти багато часу, який варто було б витратити на дещо більш цікаве. І нагадуємо, що подавати звіти в податкову, а також запити на перерахунок податків – ви можете за допомогою програми Медок, з налаштуванням якої компанія Укрзвіт із радістю вам допоможе.