Кейс: Кримінальна справа за отримання оплат на особисту картку підприємцем

07 Квітня 2021

Оновлення програми до версії 11.02.035
Оновлення програми до версії 11.02.034

Про те, що податкова більш детально відстежуватиме особисті рахунки фізичних осіб-підприємців говорилося ще минулого літа. Оскільки багато ФОП використовують особисті картки для отримання оплат від клієнтів не на розрахунковий рахунок, а на особисті рахунки задля ухилення від сплати податків. З цим було пов’язано також отримання Податковою спрощеного доступу до банківських рахунків українців – не лише підприємців.

І ось маємо перший прецедент – в Херсонській області ДПС в рамках кримінального провадження виявила махінації з платіжними картками на 18 мільйонів гривень. Обвинувачений – ФОП, що працює в галузі сільського господарства.

Як з’ясувалося в рамках розслідування відділом по боротьбі з відмиванням доходів, отриманих незаконним шляхом – підприємець відкрив більш як 20 банківських карткових рахунків, на які отримував оплати за вироблену продукцію та надані послуги. Таким чином, він створив умови для ухилення від оподаткування, оскільки суми прибутку по карткових рахунках не фігурували в податковій декларації підприємця.

Після отримання оплат – кошти виводились у готівку за допомогою банкоматів та касових відділень банків та використовувались задля особистих потреб – оплата в мережевих магазинах, заправках, інтернет-магазинах.

За результатами розслідування відкрито кримінальне провадження, вироком у якому може стати реальний строк із конфіскацією майна.

Як наслідок, ми бачимо реальне застосування Податковою наданій їй владою і відкриттям реальних справ на підставі даних із банківської системи. Тому ми дуже рекомендуємо сплачувати податки й подавати звіти за допомогою систем Медок і Сота та слідкувати за коректністю поданих даних.

Оновлення програми до версії 11.02.035
Оновлення програми до версії 11.02.034