Компенсаціям підприємцям за карантин – бути
Друга хвиля карантину турбує усіх підприємців особливо сильно – якщо навесні ще не всі розуміли, чим це обернеться, то масові припинення діяльності підприємців малого бізнесу влітку й простоювання цілих галузей чітко показали – обмеження на офлайн діяльність для більшості спричинює повне заморожування діяльності. А це невиплачені зарплати, оренда та як наслідок – податки. Підтримку бізнесу навесні інакше як профанацією не назвеш. Взимку ж обіцяють дещо більш змістовне.
Кого й як підтримає уряд в карантин
Президент повідомив на власному сайті, що найближчим часом буде подано законопроекти, які передбачають наступні напрямки підтримки:
1. ФОП і наймані працівники, в яких галузь підпадає під закриття у зв’язку із карантином – артисти, ресторани, театри й т.п. – отримають підтримку в розмірі 8 тис. грн. на кожного співробітника. Тобто, якщо простоює умовний ФОП з 4 найманими працівниками, то сума складає 40 тис. грн.
2. Підприємства, робота яких повністю зупиняється у зв’язку із карантинними обмеженнями – отримають компенсацію у вигялді сплати ЄСВ за усіх найманих працівників, що оформлені офіційно.
3. 200 тисяч підприємців на 1-й групі отримають податкові канікули й повністю звільняються від сплати усіх податків і зборів на період карантинних заходів.
Інший бік підтримки підприємців – це підтримка ФОП із дітьми – як ми писали раніше у нашій новині – усі підприємці з неповнолітніми дітьми до 18 років отримають компенсацію в розмірі 1159 грн на дитину.
Програма підтримки бізнесу від держави – це добре. Майже всі розвинені країни виділили значну частину бюджету на такі витрати й допомагають бізнесу не закритися під час обмежувальних заходів. Питання лише в достатності підтримки. Будемо чесними – мало хто, особливо у великих містах, отримує зарплати 8000 грн, а ФОП генерує такий прибуток за місяць. Якби це було так – то сенсу у власному бізнесі не було б ніякого. А тому просто впираємось у проблему недостатності коштів. Бо ті виплати, які пропонує держава – не те що низькі, а взагалі не можуть покрити втрачений прибуток, зберегти заробітну плату співробітникам, чи хоча б окупити плату за оренду приміщення.
Але альтернатива даної ситуації – взагалі не вводити карантин. А досвід Швеції навесні продемонстрував, що щодо смертності – таке рішення неправильне. І за ВВП вони просіли так само, як і сусідні країни, котрі карантин ввели. Тому, на жаль, ми не маємо вірного чи невірного рішення проблеми – лише дієві.
А нашим клієнтам ми рекомендуємо сидіти вдома, встановити будь-яку зручну програму подання звітності в податкову онлайн і працювати з дому – доки світ не отямиться хоч трохи.