Хто з ФОП може не платити ЄСВ з 2021 року

15 Січня 2021

Специфіка підрахунку ЄСВ для новостворених ФОП
Не пізніше 19 січня слід сплатити ЄСВ

Продовжуємо цикл новин щодо новацій 2021 року, які набули чинності з 1 січня. Сьогодні розглянемо норму Закону України від 13.05.2020 року, згідно якої істотно зменшується навантаження на ФОП. Так, від сплати единого внеску звільняються наступні категорії підприємців:

• Підприємці, які зареєстровані в якості фізичної особи й одночасно здійснюють незалежну професійну діяльність.

• Підприємці та незалежні спеціалісти, які мають основне місце роботи й за них роботодавець сплачує страховий внесок щомісячно або щоквартально. Головне, аби внесок не був менший за мінімальний.

• Підприємці, окрім підприємців на єдному податку, які здійснюють професійну діяльність, члени фермерських господарств, які не отримали дохід за звітний період. Слід відзначити, що по відношенню до таких груп неплатників планується проводити додаткові перевірки.

• Підприємці, які продовжують працювати, але мають інвалідність або вийшли на пенсію за віком.

• Підприємці, які ще працюють, проте отримують пенсію за вислугу років.

Крім того, в цьому ж Законі передбачено списання заборгованості зі сплати Єдиного внеску, починаючи з 1 січня 2017 року по 1 січня 2021 року, а штрафи та пені, що нараховані за цей період, нівелюються. Для цього підприємці повинні протягом 90 календарних днів (до квітня) надати заяву Державному реєстратору про припинення підприємницької діяльності. Також потрібно надати заяву в податкову, приклавши звітність з ЄСВ за 2017-2020 роки, якщо раніше вона вже не була надана.

Для тих підприємців, які продовжують працювати, ми рекомендуємо скористатися системами електронного документообігу Медок або Сота – вони дуже спрощують життя й економлять час.

Специфіка підрахунку ЄСВ для новостворених ФОП
Не пізніше 19 січня слід сплатити ЄСВ