Мінфін планує поєднати звітність для єдинніків

11 Листопада 2020

Що очікувати в новому році від електронного уряду?
Як в Медку створити скасовуючий звіт по ЄСВ

Подання звітності в податкову стає зручнішим з кожним роком. Кілька років тому було налагоджено відправку звітів в податкову через інтернет – нарешті майже перестали надходити листи щодо невірно поданого звіту у вигляді фізичного листа на пошту через 2 місяці. Наразі подано проект наказу, в рамках якого планується об’єднати звіт з ЄСВ та Єдиного податку.

В 2020 році було видано два накази – 115 і 116, згідно яких звітність про нарахування ЄСВ необхідно подавати в рамках звітності з ПДФО (єдиного податку). Через це з’явилась необхідність в нових, доповнених податкових деклараціях платника єдиного податку. Нові формати звіту робляться в першу чергу для платників єдиного податку четвертої групи, але будуть актуальні також і для ФОП на третій групі та єдиному податку.

Як наслідок, з 2021 року будуть впроваджені нові форми податкової декларації:

• Платника ЄП четвертої групи;

• Платника ЄП фізичної особи підприємця.

Нагадаємо, що четверта група призначена лише для ФОП, які працюють в галузі сільськогосподарського виробництва. Їх відокремили в окрему групу ще в 2015 році.

Злиття звітностей по всіх обов’язкових платежах дозволить запобігти плутанини з декількома документами і дозволить у більш зручній формі контролювати стан розрахунків з бюджетом.

Ця новина важлива, оскільки зміниться формат звітності (власне, як і кожен рік) вже з Нового Року і подаючи звітність у січні 2021 року можна подати її за старим зразком. Для того, аби запобігти плутанини – рекомендуємо подавати звітність через програми цифрового документообігу, на кшталт Медок.

Що очікувати в новому році від електронного уряду?
Як в Медку створити скасовуючий звіт по ЄСВ