Деякі нюанси СМ КОР

17 Липня 2017

Відновлення реєстру податкових накладних
Відповіді на найчастіші запитання

Як відомо нашим читачам, з 1 липня 2017 року у повноцінному режимі працює блокування податкових накладних і розрахунків коригування, передбачене п.201.16 ПКУ.

Це означає, що після відправки на реєстрацію ПН/РК ви можете отримати квитанцію за формою J(F)1490901 про блокування реєстрації  ПН чи РК у разі, якщо остання(ній) відповідають Критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. (далі Критерії оцінки).

(Критерії оцінки затверджено наказом МФУ від 13.06.2017  № 567. Ризиковість ПН/РК оцінюється автоматично системою моніторингу відповідності податкових накладних/ розрахунків коригування Критеріям оцінки (СМ КОР) у відповідності до п.74.2 ПКУ.)

У квитанції про зупинення реєстрації ПН/РК  зазначаються:

а) порядковий номер та дата складення ПН/РК;

б) визначення критерію(їв) оцінки, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування;

в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копій документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію ПН/РК у ЄРПН.

Зауважимо, що квитанцію про зупинення реєстрації ПН/РК отримують і постачальник, і покупець.

Важливо!

Оскільки квитанція про зупинення реєстрації, що направляється покупцеві, у програмі Медок Покупця розміщується у Реєстрі звітів, радимо платникам систематично переглядати вказаний розділ програми для відслідковування проблемного податкового кредиту.

Щоб розблокувати процес реєстрації ПН/РК, вам необхідно подати до органу ДФСУ за місцем реєстрації у електронному вигляді пояснення та/або копії документів, про які йдеться у квитанції про зупинення реєстрації (див. вище).

Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Перелік документів)  у розрізі Критеріїв оцінки  затверджено наказом МФУ від 13.06.2017  № 567.

Пояснення можна подати у вигляді Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК за формою J(F)1312601 (далі ­ Повідомлення).

Повідомлення J(F)1312601 формується лише по одній (одному) окремій ПН/РК, реєстрацію якої зупинено в Реєстрі. У разі необхідності до такого повідомлення додаються копії документів, для транспортуваня яких передбачений Додаток за формою J(F)1360101.

Важливо!

Копії документів повинні мати формат PDF.

Кожен окремий pdf файл не повинен перевищувати 2 Мб.

Для передачі кожного pdf файлу створюється окремий  Додаток за формою J(F) 1360101.

Форми  J(F) 1360101 можуть надсилатись до ДФС лише у складі пакету як додатки до Повідомлення J(F)1312601при цьому кількість додатків за формою J(F) 1360101 у пакеті повинна відповідати вказаній у Повідомленні J(F)1312601  кількості документів, що додаються.

Для створення повідомлення J(F)1312601 необхідно зайти в розділ «Звітність – Реєстр звітів» та натиснути «Створити звіт» в меню «Файл».

Деякі нюанси СМ КОР — Фото 4

З переліку звітів необхідно вибрати повідомлення J(F)1312601 та натиснути кнопку «Створити». Далі програма відкриє створене повідомлення, яке необхідно заповнити.

Для додавання кожного pdf- файлу необхідно натиснути «Наступні дії – Додати вкладення».

Деякі нюанси СМ КОР — Фото 5

Довільний документ необхідно заповнити та додати в нього pdf- файл. Для того щоб повернутись до головного документу, тобто до повідомлення, необхідно натиснути «Наступні дії – Повернутись до повідомлення щодо подачі документів».

Деякі нюанси СМ КОР — Фото 6

Після додавання всіх необхідних pdf- файлів, документ необхідно подати. Підписати та відправити можливо з відкритого документу через меню «Наступні дії – Передати звіт на підпис – Відправити у контролюючий орган».

Подавати необхідні для розблокування реєстрації ПН/РК документи можна протягом 365 календарних днів, відраховуючи з дня, наступного за днем виникнення податкового зобов’язання, відображеного у такій ПН/РК.

Відновлення реєстру податкових накладних
Відповіді на найчастіші запитання