Електронний документообіг

Новий порядок використання електроних печаток

08 Серпня 2023

Одиниця виміру Порція у модулі Склад
Оновлення ПРРО Cashӓlot до версії 01.00.063

Уряд затвердив новий порядок використання електронних довірчих послуг в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах та організаціях державної форми власності (постанова КМУ від 01.08.2023 р. № 798).

Новий порядок визначає порядок надання та використання електронних довірчих послуг у державній сфері. Він встановлює вимоги до кваліфікованих електронних підписів та печаток, які можуть використовуватися в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах та організаціях державної форми власності.

Новий порядок також визначає порядок ведення обліку підписувачів – представників державної установи, обліку засобів кваліфікованого електронного підпису, що застосовуються підписувачами – представниками державної установи, зберігання та знищення їх особистих ключів, а також надання кваліфікованому надавачу електронних довірчих послуг інформації, необхідної для скасування, блокування або поновлення кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів підписувачів – представників державної установи.

Новий порядок набирає чинності з 1 січня 2024 року.

Ось деякі основні зміни, які вносяться новим порядком:

  • Встановлено вимоги до кваліфікованих електронних підписів та печаток, які можуть використовуватися в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах та організаціях державної форми власності.
  • Визначено порядок ведення обліку підписувачів – представників державної установи, обліку засобів кваліфікованого електронного підпису, що застосовуються підписувачами – представниками державної установи, зберігання та знищення їх особистих ключів.
  • Визначено порядок надання кваліфікованому надавачу електронних довірчих послуг інформації, необхідної для скасування, блокування або поновлення кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів підписувачів – представників державної установи.

Новий порядок спрямований на підвищення рівня довіри до електронних документів, що створюються та передаються в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах та організаціях державної форми власності.

Одиниця виміру Порція у модулі Склад
Оновлення ПРРО Cashӓlot до версії 01.00.063