Нульове декларування для фізосіб – вже у цьому році
30.03 депутати прийняли в цілому проект Закону “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження добровільного декларування фізичними особами належних їм активів”. Нижче спробуємо розібратись, що ж за законопроект ховається за такою складною і довгою назвою.
Закон пропонує врегулювати особливості застосування одноразового добровільного декларування активів фізичних осіб. Головна мета цього закону – дати можливість добровільно задекларувати доходи й майно, яке підлягало декларуванню в момент його отримання, але податки не було внесено – тобто, відбулося порушення подакового законодавства. Враховуються активи, які було отримано до 1 січня 2021 року.
Так, пропонується обкласти податком раніше не задекларовані доходи за ставками 2.5%, 5% і 9, в залежності від типу активу. І 18% у випадку, якщо декларантом було порушено законодавство в галузі розміщення валютних цінностей у банківських або інших установах, якщо відсутній документ, який може підтвердити право власності.
Другий Закон – “Про внесення зміни до статті 16 Закону України “Про валюту і валютні операції” у зв’язку із внесенням змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів”. Цей закон також покликаний задекларувати доходи громадян, раніше не задекларовані, але які зберігаються у валюті. Ставки застосуються такі ж, як і до активів у гривні.
Найголовніше ж – це внесення змін до Кримінального кодексу. Планується збільшити покарання за несвоєчасне декларування доходів, після періоду добровільного декларування. Також ці правки переводитимуть багато порушень із декларуванням, які раніше були адміністративними – в кримінальну площину.
Ми ж рекомендуємо вам задекларувати всі активи, які у вас раніше було незадекларовано. Зробити це можливо на сайті податкової, використовуючи Кваліфікований електронний підпис (КЕП), який надає компанія Укрзвіт.