ПРО ПЕРЕВІРКИ ДЕРЖПРАЦІ У 2017 РОЦІ

10 Лютого 2017

РЕЄСТР ОТРИМУВАЧІВ БЮДЖЕТНОЇ ДОТАЦІЇ
ПОДАТОК НА ПРИБУТОК: ВІДЗВІТУВАЛИ - СПЛАЧУЄМО
З 1 січня 2017 року збільшено фінансову відповідальність за порушення трудового законодавства. Які ж розміри штрафів за те чи інше порушення, як дізнатися, чи відвідають у 2017 році Ваше підприємство інспектори Держпраці, і як захистити себе від шахраїв під виглядом державних інспекторів – розповімо Вам про це.

З 01 січня 2017 набув чинності Закон України від 06.12.2016 № 1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України». Даним законом було внесено зміни до ст. 265 Кодексу законів про працю України, а саме – збільшено фінансову відповідальність суб’єкта господарювання за порушення трудового законодавства.

Так, з 01.01.2017 відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України запроваджуються фінансові санкції стосовно юридичних та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю, за недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні. Штрафи за подібні порушення стягуються у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (9 600 гривень).

У разі, якщо недопущення до інспекційних відвідувань, що стосується перевірки  з питань роботи працівника без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків, – розмір штрафу складе 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (320000 гривень).

При цьому, факт накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ, організацій відповідно до статті 188-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення за недопущення до перевірки з питань додержання законодавства про працю та зайнятість не виключає необхідність накладення фінансових санкцій на юридичну особу або фізичну особу – підприємця.

Крім того, у зв’язку із встановленням розміру мінімальної заробітної плати на рівні 3200 гривень значно збільшені розміри штрафних санкцій за порушення законодавства про працю, передбачені статтею 265 Кодексу законів про працю України: у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків – розмір штрафної санкції складатиме 96 000 гривень за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

За порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, більш як за один місяць, виплату їх не в повному обсязі – розмір штрафних санкцій складатиме 9 600 гривеньЗа недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці штраф складає 32 000 гривень за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

У разі недотримання встановлених законодавством гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», – штрафні санкції накладаються у розмірі 32 000 гривень за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених абзацами другим – сьомим частини другої статті 265 Кодексу законів про працю України, загрожує роботодавцям штрафом у розмірі 3200 гривень.

Таку інформацію розмістило на своєму сайті Головне управління Держпраці у Київській області з посиланням на Лист Державної служби України з питань праці № 66/4.1/4.1-ДП-17 від 04.01.2017.

Чи завітають у 2017 році до вашого підприємства інспектори Держпраці ?

Про це можна дізнатись, відвідавши веб-сторінку відповідного регіонального управління Державної служби з питань праці

! Одночасно звертаємо увагу наших читачів на повідомлення Держпраці України про випадки відвідування приватних підприємців шахраями під виглядом державних інспекторів, які, погрожуючи великими штрафами, вимагають у підприємців гроші. Про такі факти повідомили регіональні підрозділи Держпраці у Київській, Дніпропетровській, Львівській та Полтавській областях. !

Держпраці нагадує, що під час інспекційних відвідувань роботодавець має право вимагати у перевіряючих службові посвідчення і направлення на проведення перевірки конкретного роботодавця. Якщо вказані особи відмовляються надати документи, необхідно викликати поліцію для з’ясування їхніх повноважень, оскільки співробітники Держпраці, у яких немає службових посвідчень та направлення на проведення перевірки, не мають права їх здійснювати. Суб’єкт господарювання має право не допускати осіб, що прибули з метою перевірки, якщо вони не пред’явили вказаних документів.

У разі виникнення підозри слід звертатися до підрозділів Національної поліції або органів  Держпраці.

РЕЄСТР ОТРИМУВАЧІВ БЮДЖЕТНОЇ ДОТАЦІЇ
ПОДАТОК НА ПРИБУТОК: ВІДЗВІТУВАЛИ - СПЛАЧУЄМО