Держава: звітність та податки
Шпаргалка бухгалтера

Обовʼязкова подача декларацій для платників податків відновиться у 2023 році

13 Липня 2023

Налаштовуйте продаж товарів без обмеження кількості
Оновлення програми до версії 11.02.113

Із запровадженням військового стану в Україні, підприємці мали можливість не подавати податкові декларації. Податкова наполегливо радила це робити, але це не було обовʼязковим. Згідно із заявою Олександра Новікова, голови НАЗК, найближчим часом обовʼязкове декларування повернеться і всі підприємці повинні будуть подавати декларації за 2021, 2022 та 2023 роки. Тому він рекомендує починати процес подачі вже зараз, щоб потім не подавати помилкову декларацію в останні дні.

Нагадаємо, що комфортно подати декларацію та будь-який документ до податкової ви можете через Сервіс Медок – буквально в декілька кліків.

Ще Новіков зазначив, що одночасно із запуском декларування, запуститься процес перевірок попередніх та нових декларацій. Нагадаємо, що останні півтора роки на всі перевірки було накладено мораторій. Формальним приводом повернення до стандартного декларування було названо обурення, що викликає набуття статків під час війни окремими службовцями. Але фактично податкова повертається до довоєного режиму роботи.

Також про необхідність відновити декларування заявив представник Єврокомісії, 22 червня. Це є одним із обовʼязкових пунктів для вступу України в ЄС та одним із забовʼязань України перед МВФ.

Налаштовуйте продаж товарів без обмеження кількості
Оновлення програми до версії 11.02.113