ЧЕРГОВІ ЗМІНИ ЩОДО КОРО

28 Листопада 2016

ПОДАТОК НА ПРИБУТОК: ВІДЗВІТУВАЛИ - СПЛАЧУЄМО
УВАГА!!! ПРОБЛЕМИ З ЗВ'ЯЗКОМ УКРТЄЛЄКОМ!
4 листопада 2016 року набрав чинності Наказ Міністерства фінансів України від 23.09.2016 р. №837, яким внесені зміни до наказу МФУ від 14.06.2016 р. №547 “Про затвердження порядків щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій”.

Внесені зміни, зокрема, передбачають:

  • нову форму Книги обліку розрахункових операцій на РРО (КОРО на РРО) – у ній перейменовано реквізит «модель РРО» на «модель (модифікація) РРО», додано новий реквізит «Дата реєстрації книги», оновлено розділ III, де у нових графах 1 та 2 потрібно буде зазначати номери фіскальних чеків (першого на початку робочого дня та останнього перед виходом із ладу РРО відповідно);
  • нову форму Книги обліку розрахункових операцій на господарську одиницю (КОРО на господиницю) – в неї додано графи щодо номеру та серії розрахункової квитанції, службового внесення та службової видачі, а також суми розрахунків у вигляді бази оподаткування ПДВ та акцизного податку;
  • нову форму Заяви на реєстрацію РРО – у розділі 13 цієї заяви текст «Дата початку дії реєстраційного посвідчення» змінено на «Дата видачі реєстраційного посвідчення».

Пов’язані із цим зміни внесені до Порядку реєстрації та застосування РРО, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), та Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій. 

Згідно внесених змін, вимоги щодо відображення акцизного податку (або іншого податку) у КОРО не поширюються на записи, що формуються на підставі розрахункових документів, надрукованих на РРО, версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Державного реєстру електронних контрольно – касових апаратів та комп’ютерних систем до 11.03.2016 р.

Крім того, визначено строки скасування реєстрації РРО за судовим рішенням – рішення про таке скасування має прийматися контролюючим органом не пізніше одного місяця з дня виникнення судового рішення (якщо суб’єкт господарювання не подасть заяву про скасування реєстрації раніше).Також зазначається, що КОРО за старою формою можна реєструвати і перереєструвати в податковій та використовувати до скасування їх реєстрації. Якщо були розрахункові операції за підакцизні товари, в таких КОРО слід відображати суми акцизного (або іншого) податку у графах, призначених для ПДВ (див. абз. 8-13 діючого розяснення ДФС).

ПОДАТОК НА ПРИБУТОК: ВІДЗВІТУВАЛИ - СПЛАЧУЄМО
УВАГА!!! ПРОБЛЕМИ З ЗВ'ЯЗКОМ УКРТЄЛЄКОМ!