Переплати та оплати на невірні рахунки в податкову в 2021 році
З 2021 року впроваджується єдиний рахунок для сплати всіх податків. Якщо програма електронної звітності дозволяє вчасно подати звіт у податкову за потрібною формою, то згодом піде в небуття й інша проблема – оплата на невірні рахунки. Податкова чи не кожен квартал полюбляє змінювати рахунки для сплати усіх послуг. Проте з 2021 року вводиться система єдиного рахунку, куди можна сплачувати все, окремі ПДВ, паливних та спиртових акцизів і доходів державних підприємств.
Але що робити з коштами, які вже сплачено на невірні рахунки, як їх повернути або перевести на потрібні рахунки? Спробуємо розібратись.
Що таке переплата і скільки часу гроші можна використовувати?
Переплата може виникнути внаслідок декількох варіантів.
Перший, найпростіший – ви сплатили податків більше, ніж було потрібно на вірний рахунок. В такому випадку у вас на балансі залишаються кошти, які просто “висітимуть” і під час наступної оплати ви зможете сплатити менше на розмір залишку.
Другий варіант – помилкова оплата. Вона може виникнути коли ви сплатили, припустимо, ЄСВ, але в реквізитах зазначили рахунок для погашення податку на прибуток другої групи. Або третьої. Важливо, що гроші існують. Вони прив’язані до вас. Але при цьому вони не гасять ті податкові зобов’язання, які ви запланували погасити.
Третій варіант – коли ви сплатили все вірно, але потреба в оплаті зникла. Наприклад, на вас наклали штраф, ви внесли суму для його погашення, а після цього суд відмінив рішення щодо штрафу. І кошти на вашому рахунку розморозились.
Якщо переплата впала на потрібний вам рахунок – то нічого страшного в цьому немає. Але якщо ви переплатили на рахунок, який не відповідає вашому виду діяльності – варто зайнятись питанням повернення або переказу коштів. Оскільки кошти, які знаходяться без руху протягом 1095 днів (3 роки) вважаються нічиїми – то податкова їх просто списує. Якщо вчасно не подати заяву на повернення, то кошти просто згорять і повернути їх ви вже ніяк не зможете.
Як можна використати переплату в податкову
Будь-які переплати або помилкові оплати можуть бути повернені платникові. Кошти можна:
• повернути на банківський рахунок юридичної особи;
• спрямувати на інший рахунок для погашення зобов’язань.
Єдиний рахунок, який ви не в змозі оплатити за допомогою переказу коштів – це погашення боргу з ЄСВ.
Якщо ви здійснили подібну переплату нещодавно і сума не критична, то можемо порекомендувати вам почекати місяць і переказати кошти на новий єдиний рахунок, який ви відкриєте для погашення своїх платежів в податковій. Так простіше, аніж знову збирати ланцюжок транзакцій. Якщо ж у вас наявна сума, яка висить досить давно – краще зараз потурбуватись щодо її цільового використання.