Перевидача на токени

02 Грудня 2021

 

Якщо Ви вже маєте токени, але користуєтесь файловими секретними ключами, обов’язково потрібно перегенерувати їх на токени!

Для цього запускаємо програму M.E.Doc, переходимо у Головне меню, обираємо Адміністрування – Сертифікати, розділ Заявки на сертифікати.

 

Перевидача на токени — Фото 1

 

На панелі інструментів натискаємо кнопку Сформувати заявки (або через меню Файл – Сформувати заявки).

 

Перевидача на токени — Фото 2

 

У діалоговому вікні обираємо пункт Замінити чинні.

 

Перевидача на токени — Фото 3

 

В даному випадку формуються нові секретні ключі та відповідні їм сертифікати із терміном дії, як у наявних файлових ключів.

У вікні, що з’явилось, заповнюємо поля П.І.Б. відповідальної особи (за наявності двох підписів, це, зазвичай, директор. За наявності бухгалтера можна вказати його), контактний номер телефону та парольний діалог (не плутати з паролем для секретного ключа. Це слово для телефонної ідентифікації у разі блокування сертифікатів за телефоном) і натискаємо Далі.

 

Перевидача на токени — Фото 4

 

Відкривається Картка приєднання до Договору про надання послуг з обробки даних, постачання, видачі та обслуговування кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів кваліфікованого електронного підпису.

Натискаємо Підписати.

 

Перевидача на токени — Фото 5

 

Даний Договор укладається з кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг ТОВ “Центр сертифікації ключів “Україна” (не з ДПС!) та підписується ключем директора.

 

Перевидача на токени — Фото 6

 

Після підписання Картки приєднання з’явиться вікно генерації секретних ключів. Перш за все, треба перевести перемикач у положення Зберігати секретний ключ на захищений носій.

Вставляємо у USB-порт комп’ютера відповідний токен, після чого обираємо цей токен для запису на нього секретного ключа.

 

Перевидача на токени — Фото 7

 

Переконуємося, що запис відбувається на чистий токен (без ключів). Вводимо ПІН-код (пароль носія). Якщо не виконувалась попередня ініціалізація носія, то вводимо заводський пароль 12345678.

 

Перевидача на токени — Фото 8

 

Сформований новий ключ підтверджуємо відповідним діючим ключем.

 

Перевидача на токени — Фото 9

 

Якщо електронний підпис має сертифікат підписання і шифрування, то не виймаючи токен, проводимо генерацію другого секретного ключа!

 

Перевидача на токени — Фото 10

 

Зверніть увагу, що на токені вже буде присутній попередньо згенерований ключ!

Коли з’явиться вікно генерації секретного ключа наступного підписанта (в нашому випадку бухгалтера), то виймаємо токен зі згенерованими ключами, підписуємо його маркером і вставляємо наступний захищений носій.

Генеруємо секретний ключ за процедурою, описаною раніше.

 

Перевидача на токени — Фото 11

 

Перевидача на токени — Фото 12

 

Аналогічно проводимо генерацію наступних токенів (директора, співробітників тощо).

 

Перевидача на токени — Фото 13

 

Перевидача на токени — Фото 14

 

Коли згенеровано секретні ключі всіх наявних підписантів, з’являється вікно для відправки запитів на сервер АЦСК.

 

Перевидача на токени — Фото 15

 

Натискаємо ОК. З’явиться повідомлення про успішну відправку запитів.

Коли запити будуть опрацьовані, ви зможете завантажити нові сертифікати, змінити налаштування комплекту підписів і відправити Повідомлення про реєстрацію електронного цифрового підпису (J/F1391103) в Державну податкову службу України.

 

Перевидача на токени — Фото 16

 

Якщо у Вас виникли складнощі з налаштуванням та реєстрацією електронних підписів або ж ви не бажаєте заглиблюватись у технічні подробиці і бажаєте витрати час з більшою користію, займаючись своєю безпосередньою роботою, ми пропонуємо скористатись послугою віддаленого підключення наших спеціалістів для вирішення Ваших питань!