План Кабміну по боротьбі з неплатниками податків
03 березня Кабмін затвердив план, за допомогою якого держава планує боротися з ФОП та ТОВ, які ухиляються від податкових платежів. План складається з 10 напрямків розвитку – всі пункти будуть впроваджуватися паралельно.
1. Оновлення українського переліку офшорних зон із врахуванням правових особливостей Євросоюзу. Також планується використовувати дані Глобального форуму для забезпечення прозорості й обміну інформацією по податкових особливостях.
2. Забезпечення неможливості виведення коштів за кордон, також в офшорні зони й незаконного переміщення товарів на підставі підробних рахунків-фактур.
3. Подання в правоохоронні органи Держфінмоніторингом узагальнених матеріалів, сформованих за результатами моніторингу фінансових операцій. Таким чином планується оперативно виявляти й заводити кримінальні справи по відмиванню коштів.
4. Впровадження автоматичного обміну інформацією між Міністерством фінансів, Податковою службою і податковаими органами інших країн.
5. Впровадження BEPS – плану дій з протидії корупції, розмиття бази оподаткування й виведення доходу з-під оподаткування.
6. Застосування Державною податковою службою способів податкового контролю за отриманням платниками ПДВ необгрунтованого податкового кредиту із врахуванням рівней ризиків суб’єктів. Так, для суб’єктів, які формують і розповсюджують ризиковий податковий кредит – призупинення реєстрації їх податкових накладних, проведення перевірок з виявлення суб’єктів оподаткування, які працюють в реальному секторі економіки, що мінімізують власні податкові зобов’язання з використанням ризикового податкового кредиту.
7. Організація проведення документальних перевірок платників ПДВ, які декларують від’ємне значення суми податку, розрахованого згідно п.200 1 статті Податкового кодексу.
8. Проведення Державною податковою службою контролю для виявлення схем із ухилення від оподаткування при виплаті заробітної плати й інших доходів фізособам з метою отримання додаткових нарахувань з ПДФО, військового збору та ЄСВ.
9. Організація Податковою службою співробітництва з територіальними органами Держпраці, Пенсійного фонду й іншими державними органами контролю за законністю оплати праці співробітників, виплати премій та інших доходів громадян.
10. Посилення контролю Податковою за суб’єктами, які реалізують підакцизні товари, обсяги прибутку яких не відповідають мінімальним витратам у зв’язку з отриманням доходу.
Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Instagram, аби не пропустити актуальні новини.