РРО
Шпаргалка бухгалтера

Процес розрахунків за товари з частковою оплатою через РРО/ПРРО

18 Квітня 2024

Використання двох ПРРО на одному смартфоні: правові аспекти
Оновлення ПРРО Cashӓlot до версії 01.00.078

При реалізації товарів із розбиттям платежу на кілька частин, продавець зобов’язаний формувати і видавати окремий фіскальний чек за кожну операцію оплати, незалежно від того, чи здійснюється оплата готівкою чи за допомогою платіжних карт.

Згідно зі вказівками податкових органів, якщо покупець сплачує за товар частинами (наприклад, аванс і баланс, часткова оплата з наступним внесенням платежів у розстрочку), продавець повинен видати окремий фіскальний чек на кожну частину платежу, прийняту як готівкою, так і через платіжні карти.

Якщо ж платіж відбувається через банківський переказ на рахунок продавця (відповідно до IBAN), то використання ПРРО/РРО може бути необов’язковим.

У ситуаціях, коли платежі комбінуються (частина готівкою, частина через банківський переказ), необхідно виписувати фіскальний чек за частину, оплачену готівкою. Цей чек має включати інформацію про всі попередні платежі, здійснені через банк.

В інтерфейсі ПРРО Сота Каса та Кашалот є можливість після дії «Новий чек» обрати тип оплати за товар. Наприклад, можна вибрати «Передплата», де зазначається сума отриманої частини оплати, «Чергова сплата», де вказується сума всіх отриманих платежів та сума поточної сплати, або «Остаточний розрахунок», де відображається сума усіх попередніх платежів і остаточний баланс.

 

Процес розрахунків за товари з частковою оплатою через РРО/ПРРО — Фото 1Використання двох ПРРО на одному смартфоні: правові аспекти
Оновлення ПРРО Cashӓlot до версії 01.00.078