Програмний РРО для ФОП у 2020 році

29 Жовтня 2020

Оновлення програми до версії 11.02.023
Оновлення програми до версії 11.02.022

Впевнені, що більшість підприємців вже чули про програмний РРО для ФОП та інших категорій платників. Це програма для ПК, телефону або планшету, яка перетворює техніку на фіскальний апарат. До такого ПЗ відноситься новий продукт від розробника програми Медок — «Сота Каса». З її допомогою ви зможете видавати електронні чеки покупцям без придбання дорогого касового устаткування. Розповімо, що таке РРО, чи потрібно застосовувати згідно з законом, здійснювати реєстрацію програмного РРО.

Закон про РРО для ФОП

В цілому обов’язок застосовувати касові апарати для підприємців при розрахункових операціях прописаний в ст. 3 Закону України №265 / 95-ВР від 06.07.1995 року «Про застосування реєстратора розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Періодично у закон про касові апарати вносилися зміни та доповнення. Одним з останніх законодавчих актів, який зобов’язав застосовувати РРО ФОП, є Закон України №129-ХІ від 20.09.2019 року.

Як альтернатива, підприємцям було запропоновано програмний РРО. З ним можна значно скоротити витрати на забезпечення реєстрації розрахункових операцій.

Чи потрібен касовий апарат фізособі-підприємцю на єдиному податку

Касовий апарат для ФОП або ПРРО вже потрібно застосовувати ряду підприємців. Наприклад, з 1 жовтня 2020 року на роботу з РРО повинні були перейти платники єдиного податку 2-4 груп з прибутком меншим за 1 млн гривень.

Винятком є ​​підприємці, які:

• реалізують товари в інтернеті та отримують готівкову й безготівкову оплату;

• реалізують медичні препарати та надають послуги з охорони здоров’я;

• реалізують ювелірні вироби з дорогоцінними металами, дорогоцінними каменями;

• займаються роздрібною торгівлею уживаними товарами у магазинах («секонд-хенд»);

• надають послуги громадського харчування;

• надають послуги туристичних агентств;

• реалізують запчастини для автомобілів.

Для цієї категорії платників податків обов’язок з установки РРО настає з 1 січня по 1 квітня 2021 року. Таким чином, з наступного року РРО застосовуватимуть всі платники єдиного податку 2-4 групи.

Де купити програмний РРО

«Сота Каса» — зручний ресурс для реєстрації продажів та відправки електронних чеків покупцям. Купити програмний РРО у Києві ви можете на сайті ukrzvit.ua. Перед цим замовте кваліфікований підпис для касира й переконаєтеся в стабільності інтернет-з’єднання на пристрої, де буде встановлений програмний комплекс. Фахівці Укрзвіт допоможуть зареєструватися в сервісі, у податковій та налаштувати «Сота Каса» для подальшої роботи.

Як зареєструвати програмний РРО для ФОП

Наказ Мінфіну №317 від 23.06.2020 року затвердив порядок реєстрації РРО та порядок роботи з програмним касовим апаратом. Згідно з вимогами нормативного акту для реєстрації нам необхідно подати заяву формою №1-ПРРО.

У заяві необхідно вказати наступні реєстраційні дані:

• ПІБ;

• реєстраційний номер;

• ідентифікатор об’єкту оподаткування, який вказаний у заяві за формою №20-ОПП (подається перед відправкою заяви формою №1-ПРРО);

• тип програмного РРО: мобільний, стаціонарний, каси самообслуговування та інтернет-торгівля.

Заява №1-ПРРО подається в електронній формі. Після подачі заяви сервер податкової привласнить унікальний фіскальний номер, який буде значитися за компанією до кінця використання програмного реєстратора.

Програмний РРО для ФОП у 2020 році — Фото 1

Як почати роботу з програмним РРО

Для роботи з касовим апаратом типу ПРРО необхідно отримати касиром кваліфікований електронний підпис. Його також необхідно заздалегідь зареєструвати у податковій. Без підпису працювати в програмному РРО не вийде.

Алгоритм використання такий же, як і для класичного реєстратора розрахункових операцій. При щоденній роботі ви формуєте електронні фіскальні чеки для покупців і Z-звіт. Всі чеки відправляються до сервера податкової для обробки та зберігання. Таким чином інспекція акумулює всю інформацію, яка надходить з програмного РРО.

Зверніть увагу! Такий програмний реєстратор не передбачає ведення книги обліку розрахункових операцій. Але якщо ви будете користуватися резервним РРО, то можете зареєструвати на нього розрахункові квитанції й книгу.

Податкова веде свій реєстр зареєстрованих програмних РРО і ця інформація буде доступна в електронному кабінеті платника податків. Там ви зможете отримати інформацію про всі фіскальні номери, що діють та ті, що не діють.

Також Ви можете замовити послугу Демонстрація, в ході якої наші фахівці наочно продемонструють вам всі можливості ПРРО та нададуть відповіді на ваші питання.

Для замовлення демонстрації скористайтесь формою зворотнього звязку або телефонуйте.

Оновлення програми до версії 11.02.023
Оновлення програми до версії 11.02.022