Прогресивна шкала податку – до 54 відсотків податку на зарплати вже з 2021 року?

27 Січня 2020

Перехід на нову платформу
Ліміти для ФОП зростуть у рази

Законопроектом номер 2758, внесеним у Верховну Раду 16 січня 2020 року пропонується наблизити зарплатне оподаткування до стандартів Євросоюзу. Так, замість фіксованого ПДФО у 18%, депутати пропонують ввести прогресивну шкалу податку – що вище зарплата – то вище податок з неї.

Максимальна ставка очікується в розмірі 54%, що стандартно, а от межа “найдорожчої зарплати” – досить низька – 95 00 грн. На сьогодні в Україні ставка податку не залежить від того, отримує людина мінімалку або зарплати вище ринкових. За умови введення такого податку – з’явиться чітка шкала:

  • Для доходів до 42 230 грн. – 10 мінімальних зарплат – ставка залишиться 18%
  • Для доходів від 10 до 20 мінімальних зарплат, тобто, до 94 460 грн. – ставка складе 36%
  • А для доходів понад 94 460 грн. – 54%

Як відмічають автори закону – для 93% українців, які отримують зарплату менш ніж 20 000 грн. в місяць – податкова ставка залишиться незмінною. Також для більшості фахівців в галузі ІТ нічого не зміниться – оскільки вони оформлені як ФОП. Хоча тут також питання – враховуючи активність законодавців щодо ФОП в 2019 році. Для тих, в кого офіційна зарплата сягає 2 800 доларів в місяць і вище – податкова ставка збільшиться в два рази і більше. І на чиї плечі впаде цей податок – незрозуміло – роботодавця чи співробітника.

Причина появи цього питання – недоїмка в бюджет в 2019 році в розмірі 100 млрд. доларів. ПДФО складає 12% всіх надходжень у казну. Відповідно, такий закон дозволить збільшити надходження і як наслідок – наситити бюджет коштами.

Аналогічні ставки встановлені в Австрії – 55% і в Нідерландах та Словенії – по 50%. В середньому по Євросоюзу податкова ставка складає 35%.

Незалежно від того, за якою ставкою оподатковуватимуться зарплати і доходи, їх треба регулярно сплачувати, і, що найголовніше, звітуватись по сплачених податках. Звітуватись легко і без проблем Вам допоможе програма електронного документообігу M.E.Doc або веб-сервіс СОТА. А відправити звітність через мережу Інтернет ви зможете за допомогою кваліфікованого електронного підпису, який є аналогом вашого особистого підпису на паперових документах.

Дізнатись більше про M.E.Doc

Отримати кваліфікований електронний підпис

Перехід на нову платформу
Ліміти для ФОП зростуть у рази