Электронный документооборот

Все юридические лица должны зарегистрироваться в Единой судебной системе

27 июля 2023

Изображения товаров в карточке номенклатуры
Обновление программы до версии 11.02.114

Закон Украины от 29.06.2023 No 3200-IX «Про внесення змін до певних законодавчих актів України стосовно обов’язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремих підсистемах (модулях) для обміну документами» был утвержден Верховною Радою Украины и получил подпись Президента 18 июля.

Согласно нового закона, регистрация участников судебного процесса в электронных кабинетах позволяет судам эффективнее информировать и вызывать участников, используя электронный документооборот, что приведет к экономии средств и времени, которые обычно тратятся на бумажный документооборот.

Изменения предусматривают, что обязанность регистрации электронного кабинета в Эдиной Зміни передбачають, що обов’язок реєстрації електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі буде розповсюджено на всіх юридичних осіб. Якщо особа, яка зобов’язана зареєструвати свій електронний кабінет, не виконала цей обов’язок, то її документи можуть бути відхилені або залишитися без розгляду судом, залежно від типу процесуального документа. Сторони зможуть обмінюватися документами через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему з іншими учасниками справи, які мають свої електронні кабінети.

Закон також передбачає обов’язок реєстрації своїх електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі протягом 30 днів з дати опублікування цього закону для адвокатів, нотаріусів, приватних виконавців, арбітражних керуючих, судових експертів, державних і місцевих органів та інших юридичних осіб. Це нововведення сприятиме ефективному онлайн обміну процесуальними документами.

Загалом, новий закон спрямований на спрощення та поліпшення процедур обміну документами в судових процесах, сприяючи більш ефективному та зручному зв’язку між учасниками справи та судовими органами.

Изображения товаров в карточке номенклатуры
Обновление программы до версии 11.02.114