РРО
Шпаргалка бухгалтера

Ринки почали перевіряти на використання РРО

06 Листопада 2023

Верховна Рада знову взялась за 1С
Оновлення ПРРО Cashӓlot до версії 01.00.069

Із вересня 2023 року податкова служба по-серйозному взялась за перевірки бізнесу на предмет використання РРО/ПРРО і поділилась першими результатами. Працівники ГУ ДПС у Київській області у жовтні провели масштабну перевірку найбільшого ринку Київщини із метою знаходження підприємців, що не використовують РРО.

Відповідно до результатів, більшість підприємців другої групи, що реалізовують товари на ринку, як українського виробництва, так і імпортні, не дотримуються процедури і або не мають в розпорядженні або не дотримуються процедури видачі касових чеків покупцям. Особливий акцент в опублікованих результатах було зроблено на оборотах “точок” реалізації товарів імпортного походження. Так, більшість підприємців реалізують товар на суми понад 100 000 грн на день, що виводить їх далеко за межі лімітів для ФОП 2 групи. За рахунок невикористання ПРРО, більшу частину обороту вдається проводити “в темну”.

Податкова нагадує, що використання чеків однаково вигідно як для продавця, щоб працювати офіційно, так і для покупця, котрий опиняється у більш захищеному положенні за рахунок касового чеку, за яким можливо повернути товар або подати до суду у ситуації харчового отруєння тощо.

Верховна Рада знову взялась за 1С
Оновлення ПРРО Cashӓlot до версії 01.00.069