Держава: звітність та податки
Шпаргалка бухгалтера

Таблиця платника ПДВ – чому можуть відмовити?

04 Липня 2023

Оновлення програми до версії 11.02.112
АКЦІЯ з продажу СОТА/МЕДОК для нових клієнтів до Дня бухгалтера!

При подачі Таблиці даних платника податків під час звітності в Податкову – таблиці можуть відмовити в реєстрації. З такою ситуацією ви можете стикнутись і подаючи звітність через кабінет платника податків і за допомогою Медок – електронний документообіг.

 

Таблиця платника ПДВ - чому можуть відмовити? — Фото 1

 

ДПС у Львівській області написала статтю, відповідаючи на питання, які можуть бути причини для блокування або неврахування даних з Таблиці, що була подана. Ключові можливі проблеми:

  • Якщо операції, що здійснює платник ПДВ можуть бути розцінені як ризикові – є шанс на блокування всіх платежів. 
  • Якщо КВЕДи, за якими велась діяльність та отримувався прибуток за період не відповідають КВЕДам, що є основними для підприємства.
  • Недостатність матеріальних ресурсів. Наприклад, у звіті вказано, що на балансі підприємства стоїть один легковий автомобіль, договорів оренди вантажних перевезень немає, а прибуток прийшов за перевозки в особливо великих масштабах. Та ж сама ситуація може виникнути і з обʼєктами зберігання, оренди та різноманітних послуг. 
  • Відсутність достатньої кількості працівників, що могли б виконувати роботу, за яку зафіксований прибуток, або ж занизька зарплата самих працівників – нижче мінімального допустимого рівня. 
  • Замала кількість первинних документів документообігу при великій кількості транзакцій. Тобто, немає документів, що можуть підтвердити, що діяльність дійсно провадилась. 
  • Якщо відбувається накопичення залишків, що не можуть бути використані в господарській діяльності. Тобто, товар постійно закупається, але не реалізовується. 
  • Відсутність пояснень або ж неправильне заповнення Таблиці можуть стати приводом для відмови у реєстрації звітного документу.
  • Якщо інший державний орган або ДПС раніше включила платника до ризикових.
Оновлення програми до версії 11.02.112
АКЦІЯ з продажу СОТА/МЕДОК для нових клієнтів до Дня бухгалтера!