Токен Бровари

 

Використання електронного документообігу, накладення електронного цифрового підпису — это це по-справжньому революційні кроки в області ведення діловодства. Аби убезпечити персональні або корпоративні дані від випадкового або умисного вивчення сторонніми особами, спеціально генерується ключ, що забезпечує доступ до такої інформації.

Ключ генерується шляхом криптографічних маніпуляцій, після цього обов’язково зберігається на знімний накопичувач. Якщо раніше дозволялось зберігати секретний ключ на диск або USB-накопичувач, то з листопада 2018 року на законодавчому рівні було визначено зберігати ключі виключно на захищений носій особистих ключів.

 

Що таке токен

 

Захищений носій ЕЦП являє собою апаратно-програмний засіб, зовнішньо схожий на USB-накопичувач. Однак в іншому ці два накопичувачі мають істотні розбіжності.

Так, захищений носій кваліфікованого підпису характеризується:

  • високим рівнем захисту ЕЦП (токен безпеки ЕЦП не дозволяє видобути секретний ключ, виключається можливість здійснювати копіювання ключа);
  • наданням можливості згенерувати ключ всередині носія, в подальшому перевірка електронного підпису, обчислення ЕЦП виконується лише всередині апаратно-системного пристрою);
  • високим рівнем надійності (при спробі зламати токен ЕЦП, пристрій буде “відгукуватись” лише протягом введення не більше семи разів невірного паролю).

 

Токен для ФОП відрізняється від USB-накопичувача, на який встановлено пароль. Головною відмінністю є неможливість зчитування, копіювання інформації з токена навіть за умови введення невірного паролю. При використанні токена відбувається накладення ЕЦП або його перевірка.

При використанні USB-накопичувача з паролем інформація може бути успішно зчитана, зкопійована, якщо стороннім особам вдається зламати пароль.

 

Використання токену

 

Якщо бажаєте токен оформити в Броварах, рекомендується звернутись в центр сертифікації. В цьому випадку буде згенеровано секретний ключ, який одразу буде записано на токен.

На законодавчому рівні трохи менше року тому було визначено використовувати лише токени для запису ЕЦП. В даний час багато підприємців, керівники компаній, організацій, установ продовжують ігнорувати цю вимогу. В таких випадках при поданні ними електронної звітності у відповідь надходить квитанція про отримання з одночасним попередженням відносно ігнорування статті Закону.

Одночасно з цим вимоги щодо наявності токену є обов’язковими для окремої категорії осіб:

  • нотаріусів;
  • державних реєстраторів;
  • представників органів державної влади або місцевого самоврядування;
  • керівників державних підприємств.

 

Якщо наявний токен, податкова приймає звіти, не відправляючи повідомлення з попередженням.

 

Маєте сумніви — ми допоможемо їх розвіяти. Телефонуйте (044) 221-13-73