Токен Лівий Берег

 

На даний час багато підприємств, установ, організацій, підприємці, бізнесмени активно переходять на електронний документообіг. Це дозволяє значно зекономити робочий час, швидко підготувати звіти різних форм, перевірити їх і так само швидко відправити у контролюючі органи.

Проте слід враховувати, що будь-який документ має бути підписаний першим керівником. На документи, створені в електронному вигляді, накладається обов'язково електронний підпис керівника. З 2018 року на законодавчому рівні було визначено, що ЕЦП має зберігатись виключно на захищений носій особистих ключів.

 

Відмінність токена від флешки

 

Захищений носій ЕЦП є апаратно-програмним пристроєм, зовнішньо повністю схожий на популярний знімний накопичувач — флешку. Токен для податкової може бути виконаний не лише у вигляді USB-накопичувача, але й у вигляді смарт-карти.

До 2018 року громадяни, які оформлювали електронний цифровий підпис, вказували, на який знімний накопичувач вони бажають зберегти закритий ключ. У більшості випадків вибір віддавали саме флешкам.

З листопада 2018 року популярність почав набирати токен для ФОП. Незважаючи на те, що зовнішньо він практично ідентичний до флешки, токен ЕЦП має низку відмінностей:

  • якщо придбати токен, оформити і зберегти закритий ключ на нього, ніхто не зможе зчитати, скопіювати ці дані, також сторонні особи не зможуть скористатись ЕЦП, аби сфальсифікувати документ;
  • при оформленні ЕЦП генерування ключа за допомогою криптографічного методу здійснюється всередині токена безпеки ЕЦП, тому такий ключ є по-справжньому унікальним, зробити резервну копію немає змоги;
  • накладення ЕЦП на електронний документ також здійснюється всередині апаратно-програмного носія;
  • захищений носій кваліфікованого підпису надійно зберігає дані від сторонніх осіб, при введенні семи разів невірного паролю доступ до токена блокується.

 

Хто повинен обов'язково використовувати токен

 

Захищений носій згідно вимог законодавства повинні мати всі власники ЕЦП. Проте в даний час безперечно дотримуватись цієї вимоги повинні:

  • державні реєстратори;
  • співробітники органів державної влади, місцевого самоврядування;
  • нотаріуси.

Всім іншим підписантам буде традиційно надходити повідомлення про отримання звітів, але таке повідомлення буде супроводжуватись попередженням відносно необхідності збереження ЕЦП на захищений носій, якщо цю вимогу не було виконано.

Незважаючи на те, що зламати токен і скористатися ЕЦП неможливо, настійно рекомендуємо забезпечити надійне зберігання такого носія. При втраті, блокуванні доступу доводиться заново оформлювати ЕЦП. Проте ця процедура передбачає блокування старого сертифікату. Ця послуга є платною, тому виникає необхідність у додаткових витратах.

 

Оформити токен на Лівому Березі Києва ви можете у нас на сайті — залишивши заявку або зателефонувавши (044) 228-13-73.