Токен Правий Берег

 

Захищений носій особистих ключів являє собою надійне місце збереження електронного цифрового підпису. Токен ЕЦП має спеціальний захист, який попереджує несанкціонований доступ до згенерованого криптографічним методом секретного ключа.

Захищений носій ЕЦП — це апаратно-програмний пристрій, який виконано у вигляді смарт-карти або USB-накопичувача.

 

Особливості токена

 

Токен безпеки ЕЦП характеризується високим рівнем надійності для cекретного ключа, оскільки його основною особливістю є неможливість вилучення записаної на нього інформації.

ЕЦП створюється і зберігається одразу на захищений носій кваліфікованого підпису (КЕП) або ЕЦП. Ані підписант, ані стороння особа не може зчитати або скопіювати інформацію. Секретний ключ існує в єдиному екземплярі.

Токен для ФОП і для керівників підприємств, установ, організацій також захищено паролем. У випадку спроби злому, введення невірного паролю більше семи разів поспіль пристрій блокується.

Завдяки такому високому рівню захищеності токен оформити на Правому Березі рекомендують усім, хто накладає ЕЦП на різноманітні звіти.

Таку вимога також визначено на законодавчому рівні. Під час перехідного періоду всі, хто продовжує зберігати ЕЦП на знімних носіях, отримуватимуть попереджувальне повідомлення щодо доцільності збереження секретного ключа на захищеному носії.

Існує категорія осіб, для яких збереження електронного цифрового підпису на захищеному носії є обов’язковим. До них відносяться:

  • нотаріуси;
  • державні реєстратори;
  • представники органів державної влади або місцевого самоврядування.

 

Переваги і недоліки токена

 

Навіть якщо токен було викрадено або втрачено, підписант може перебувати в спокої відносно того, що ніхто не зможе скористатись його підписом, сфальсифікувати документи.

При зберіганні секретного ключа ЕЦП на знімному накопичувачі ризик перехоплення інформації в момент підписання та передачі її зловмисникам наявна, якщо комп’ютер заражено шкідливою програмою. При використанні токена така ймовірність повністю виключена.

Так само ніякі інші програми-шифрувальники і віруси не зможуть пошкодити ключ, записаний на токені.

Захищений носій характеризується і нівністю недоліків. Так, у зв’язку з відсутністю скопіювати секретний ключ ЕЦП створити резервний варіант ключа неможливо, тому при втраті носія або його пошкодженні необхідно заново проходити весь процес оформлення ЕЦП, запису секретного ключа на токен.

На жаль, блокування старого сертифікату ЕЦП є платною процедурою, тому доведеться нести додаткові фінансові витрати.

Купується частіше за все токен для податкової, для підпису і передачі різних форм звітів, декларацій в електронному вигляді.

 

Оформити токен на Правому Березі Києва ви зможете в нас на сайті або зателефонувавши (044) 228-13-73