Токен Вишневе

 

За наявності електронного цифрового підпису керівник підприємства, організації. установи, приватна особа, що здійснює підприємницьку діяльність, може підписувати різні форми звітності, документи в електронному вигляді.

Електронний цифровий підпис оформлюється акредитованим ЦСК при надходженні запитів юридичних і фізичних осіб, надання ними пакету документів. ЕЦП генерується за допомогою криптографічних маніпуляцій і зберігається на знімний носій. Проте законодавчу базу було піддано в листопаді змінам, якими було визначено вимоги, які висуваються до користувачів АЦСК. Вони зобов’язані відтепер не просто зберігати ЕЦП на знімний носій, а обов’язково придбати захищений носій особистих ключів у Вишневому. Секретний ключ буде згенеровано виключно на нього.

 

Що таке токен

 

Захищений носій ЕЦП — спеціальний пристрій, який призначено для зберігання секретного ключа. Неможливо використовувати токен для ФОП в якості звичайного USB-накопичувача.

Токен ЕЦП — апаратно-програмний пристрій, лише зовнішньо схожий на флешку. В іншому такий пристрій істотно відрізняється від знімних накопичувачів.

Захищений носій кваліфікованого підпису супроводжується такими особливостями:

  • секретний ключ генерується одразу на токен безпеки ЕЦП;
  • неможливо ні за яких умов скопіювати, перемістити, зчитати інформацію, записану на токен;
  • завдяки використанню токену забезпечується абсолютна унікальність секретного ключа, що повністю виключає ймовірність фальсифікації будь-яких документів;
  • накладення ЕЦП на звіти, документи відбувається також всередині апаратно-системного пристрою.

 

Токен одразу з моменту придбання в спеціалізованих магазинах захищений стандартним паролем. В подальшому безпосередньо користувач АЦСК створює новий пароль, який захистить пристрій від несанкціонованого використання у випадку потрапляння його до сторонніх осіб.

 

Переваги і недоліки

 

Мати обов’язково в наявності токен податкова інспекція вимагає, оскільки лише захищений носій здатний забезпечити умови, за яких ЕЦП може накладати виключно підписант.

Якщо захищений носій було викрадено, скористатися ним зловмисники не зможуть. При введенні невірного паролю більше семи разів носій блокується, розблокувати його вже не зможе навіть власник.

Якщо придбати токен, оформити і записати на нього ЕЦП, то вдасться успішно протистояти й таким неприємностям:

  • шкідливі програми, дії яких спрямовані на перехоплення і передачу вмісту зловмисникам, будуть безсилі, якщо використовується токен для ЕЦП;
  • виключається ризик пошкодження ключа на токенів внаслідок дії вірусів або програм-шифрувальників.

 

На токені можливо зберігати лише один секретний ключ. На нього неможливо записати ключі одразу декількох користувачів АЦСК. З 2018 року вимоги відносно зберігання ЕЦП на захищених носіях визначено Законом України.

 

Оформити захищений ключ для податкової у Вишневому — ви зможете в нас на сайті у зручній для вас формі — за телефоном (044) 361-48-34