Токен Вишгород

 

Оскільки на законодавчому рівні визначено вимоги відносно збереження секретного ключа ЕЦП на захищений носій особистих ключів, деяка категорія підписантів може виконати такі вимоги безпосередньо у веб-сервісі СОТА. Оформити токен для ЕЦП у Вишгороді — ви зможете в нас на сайті. Але для початку — з’ясуємо, для чого він потрібен.

 

Процес збереження секретного ключа

 

Існує процедура, орієнтована на створення КЕП або ЕЦП з подальшим записом їх на захищений носій кваліфікованого підпису або електронного підпису.

Користувачі веб-сервісу СОТА попередньо має сформувати заявку на отримання посиленого сертифікату. У діалоговому вікні необхідно буде обрати підписантів, для яких слід оформити ЕЦП (створити сертифікат і згенерувати секретний ключ).

Далі треба підтвердити створення ЕЦП і обрати варіант збереження секретного ключа на захищений носій ЕЦП.

Захищеним носієм є токен ЕЦП, зовнішньо досить схожий на USB-носій. Токен безпеки ЕЦП є максимально надійним місцем збереження секретного ключа, оскільки:

  • доступ до токена для ФОП забезпечується лише при правильному введенні паролю (він створюється і вводиться при запису секретного ключа на токен у веб-сервісі СОТА);;
  • захищений носій не дозволяє зчитувати інформацію;
  • токен попереджає будь-які спроби копіювання.

 

Як накласти ЕЦП в СОТА

 

Електронний цифровий підпис накладається на різноманітні форми звітності, декларації, документи. СОТА — веб-сервіс, який дозволяє формувати звіти і передавати їх до контролюючих органів.

Також веб-сервіс СОТА дозволяє накладати на вже сформовані звіти, первинні документи електронний підпис, збережений на захищеному носії.

Для цього обирається опція «Підписати», після чого вказується, що секретний ключ збережений на захищеному носії. Після цього підписант має ввести пароль для токена.

При невірному введенні пароля більше семи разів токен блокується. На жаль, в цьому випадку підписант повністю втрачає доступ до секретного ключа, відповідно, не може накладати ЕЦП. Підписанту доведеться очистити носій або у випадку втрати повторно придбати новий токен, оформити і записати електронний цифровий підпис.

У веб-сервісі СОТА є інструментарій, за допомогою якого підписанту надається можливість змінювати пароль доступу до токена.

 

Обов’язкова наявність токена

 

На законодавчому рівні в листопаді 2018 року було висунуто вимоги, що вказують на обов’язкове збереження секретних ключів на захищені носії.

При поданні звітів в електронному вигляді, на які було накладено електронний цифровий підпис, державна фіскальна служба визначає, на якому носієві збережено секретний ключ.

Для нотаріусів, державних реєстраторів, співробітників державних служб та органів місцевого самоврядування наявність токену для податкової є обов’язковою вимогою. Інші категорії підписантів отримуватимуть повідомлення-попередження про порушення вимог Закону, рекомендації про збереження ключа на захищений носій.

 

Оформлюйте захищений носій ЕЦП у Вишгороді в нас на сайті і отримайте найкращий сервіс та швидке вирішення питання.